2018 Saç trendleri

0
393
2018 SAÇ TRENDLERİ

Bilindiği üzere her sene ayrı bir trend bize merhaba demektedir.Trendleri takip etmek gerekir.Aksi durumda akımlardan uzaklaşır ve kendimizi modanın çizgisi dışında buluruz.2018 Saç trendleri kapsamında bize en uygun modeli alıp uygulayabiliriz.Böylece hem trendlere uygun hem de dikkat çekici kalabiliriz.O halde bir göz atalım neler varmış bu saç trendler içerisinde.

1)Kısa Bob Kesim

Geçtiğimiz sene uzun saç ne kadar moda ise 2018 yılında da kısa saç o kadar moda olacaktır.Hem kolay kullanımı hem de farklı duruşu ile gönül rahatlığıyla tercih edebileceğimiz bir modeldir. Yüzümüzün hatlarını ortaya çıkarabilir, boynumuzu daha uzun gösterebiliriz.Kulak arkasına kullanabileceğimiz bu model en iddialı ve en kullanışlı modeldir.

kısa bob kesim

2)Kahküllü Saçlar

Kahkül bazı dönemler çok popüler olurken bazı dönemler de ise bu popülerliğini kaybetmektedir.2018 Saç trendleri içerisinde yer alan kahkül, doğru kullanıldığında oldukça başarılı bir seçim olabilir.Peki doğru kullanım nedir?Mesela saç tellerimiz ince ise veya alın yapımız geniş ise doğru tercih yapmış olabiliriz.Yüz yapımıza gitmeyen kahkülleri sırf trend diye kullanmamalıyız.Fakat kahkül kullanımı için uygun olduğumuzu düşünüyorsak, en yakın kuaförün yolunu tutalım hemen.

kahküllü saç

3)Ensede Topuz Ve At Kuyruğu Modeller

Evet yapımı son derece basit olan bu modelleri 2018 saç trendi arasında görmek sevindirici.Çünkü el becerisi gibi uğraş istemeyen ve doğal duran bu modeller tercihimiz olabilir.At kuyruğu modelini bir de kumaş lastik tokalar ile kullanırsak trendlere daha uygun bir hale getirmiş oluruz.Çünkü 2018 yılının moda parçaları içerisinde kumaş toklar kendisine ilk sıralardan yer edinmiştir.

ensede topuz

4)Saç Örgüleri

2018 yılında büyüklü küçüklü saç örgülerine rastlayacağız.Çünkü saç örgüleri bu yıl çıkışını yapacak ve trendler içerisinde sık sık karşımıza çıkacak.İster saçımızın yan kısmından bir tutam örüp bırakabilir, ister salaş bir örgü olarak kullanabiliriz.Gözümüze  hoş gelen modeli saçımıza uygulayıp, trende hazır bir hale gelebiliriz.

saç örgüsü

5)Kısa Saç Kesimi

Kısa saç kesiminin 2018 yılında oldukça revaçta olduğunu belirtmiştik.Kısa kesim cesaret isteyen bir modeldir.Fakat 2018 yılı da cesaret ve ihtişamın kol gezdiği bir yıl olacağından hiç tereddüt etmeden uzun saçlarımızdan vazgeçebiliriz.Unutmayalım ki gerçekten kökü bizde:) Sevmezsek ya da kendimize yakıştıramaz isek en nihayetinde bir süre sonra eski saç modelimize dönebiliriz.Ama muhakkak denemeden geçmeyelim.

kısa saç

6)Balerin Topuzlar

Yapımı kolay olan bir model daha.Saçımızı yukarıdan toplayıp, etrafında dolaştırıp toka yardımıyla tutturduğumuz bu saç modeli 2018 yılında sık sık karşımıza çıkacaktır.Özellikle sırt dekolteli kıyafet seçimlerinde daha güzel bir görüntüye kavuşturan bu modeli hem şık hem de spor kullanabiliriz.

balerin topuz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *