2019 Düğün trendleri nelerdir?

0
164
2019 Düğün trendleri nelerdir?

2019 Düğün trendleri nelerdir? Gelin ve damat adayları için son derece önem arz eden bir soru olmakla birlikte cevapları da çok merak edilmektedir.Evlilik, hayatın kırılma noktalarından birisi olup; doğru kişi ile birlikte gerçekleştirildiği zaman iyi ki denilen bir durumdur.

Düğün günü stresli bir o kadar da eğlenceli bir gündür.Akıllara kazınacak anlardan bir tanesi olduğu için trendleri bilmek de önemlidir.Peki 2019 yılında düğün trendleri nelerdir?

1)DEKORASYON TRENDLERİ

Düğünün gerçekleşeceği alan oldukça önem arz eder.Gerek kullanımının rahat olması gerek ise istenildiği gibi olması önemli detaylardır.Mekan seçiminde içimize sinen bir yeri tercih ettikten sonra artık dekorasyon önerilerine geçebiliriz. Led 2019 yılında oldukça popüler olan bir dekorasyon detayıdır.Gerek ortam aydınlatmalarında gerek ise masalarda kullanılan detaylarda ledlere yer verebiliriz.

2)NİKAH ŞEKERİ

Nikah şekerleri nikahtan bize kalacak ve o günü hatırlatacak önemli bir detaydır.Bu yüzden nikah şekeri olmazsa olmazdır.Geçtiğimiz senelerde kokulu taşlar nikahlarda çokça tercih ediliyordu.Fakat 2019 yılında bu durum değişti.Küçük keseler, cam detaylar ve lolipop şekerler trend hale gelmiştir.Bu trendlerden birini tercih edebileceğimiz gibi kişisel tasarımlarımıza da yer verebiliriz.

3)GELİN SAÇI TRENDLERİ

Gelinler için fazla önem taşıyan bu detay, başlı başına araştırmaya değer bir konudur.Biz de bu yazımızda kısaca ele alacağız.2019 Yılında gelin saçları sadeleşip, romantik hale gelmektedir.Geçmiş senelerde kabarık ve dikkat çekici modeller ön planda iken 2019 yılında daha sade ve göz almayan modeller bulunmaktadır.Sade bir kurdele bile gelin saçımıza yardımcı olabilir.Ayrıca açık ve kısa modeller de çokça tercih edilecek gibi görünüyor.

4)GELİN AYAKKABISI TRENDLERİ

Gelin ayakkabıları hem rahat hem de şık olmak zorundadır.Bazıları için biri diğerinden daha fazla önem taşırken bazıları için ise ikisi birden son derece önemlidir.2019 Yılında ise danteller kendini göstermektedir.Kalın veya ince topuklu olarak pek çok model bulabiliriz.Gelinlerin seçimine göre değişen bu kısımlar, gelinliğin modeli, gelinin boyu gibi detaylara göre farklılık gösterebilir.Bu sebepten dolayı sadece dantel ön planda diyebiliriz.

5)DAVETİYE DETAYLARI

Düğün davetiyeleri gelin ve damat adayları için seçimi pek de kolay olmayan detaylar arasındadır.Sade, dikkat çekici ve kişisel tasarımlar olarak değişiklik gösterebilir.Peki 2019 yılında nasıl davetiyeler trendler arasına girmiştir?

Minimal detaylar son yıllarda kendine önemli bir yer edinmiştir.Bu minimal detayları davetiyelerde de görmekteyiz.Ayrıca mühür detayı da son derece önemlidir.Üzerinde mühür bulunan davetiyeler 2019 yılında sık sık karşımıza çıkabilir.Pek çok detayda olduğu gibi davetiyelerde de sadelik kendini göstermektedir.

6)DAMATLIK TRENDLERİ

2019 Damatlık trendleri de gelinlik trendleri kadar önemlidir.Damatların gelinlerden daha az detayları olduğu tartışılmaz bir gerçektir.Fakat bu noktada damatlık önemli bir yerdedir.Çünkü damadı gösteren en güçlü detaydır.Geçtiğimiz yıllarda buz mavisi, bordo gibi farklı renkler trendler arasına girmeyi başarmıştı.Fakat bu sene koyu renkli damatlık modelleri ön plana çıkmaktadır. Slim fit kesimler ve sade modellere sıkça rastlayabiliriz.

7)GELİNLİK TRENDLERİ

Ve düğün döneminin belki de en önemli detayına geçelim.Gelinlik modellerinde oldukça fazla alternatif olduğunu görebiliriz.Fakat 2019 yılının en moda trendleri arasında fiyonk ve tüller bulunmaktadır.

Fiyonkları ister gelinliğin kuyruk kısmında ister kol detaylarında…Nerede istersek oraya uygun tasarım yaptırabileceğimiz fiyonk detaylar ile daha bir nostaljik havaya bürünmek mümkündür.Ayrıca derin v yakalar ile ışıltılar da 2019 yılında kendini gösterecek detaylar arasındadır.

8)ALYANS TRENDLERİ

2019 Yılında alyans modellerinde en dikkat çekici tasarım üzerinde tek taş bulunan alyanslardır. Hem tek taş yerine geçen hem de alyans olarak kullanılabilen bu modeller çiftler arasında şimdiden popüler olmaya başlamıştır.Geometrik alyanslar ve ışıltılı olanlar da rağbet gören modeller arasında olacak gibi görünüyor.

2019 yılının düğün trendlerini birlikte inceledik.Her yıl değişiklik gösteren trendler ile birlikte kendimizi en iyi hissettiğimiz şekilde en özel anımızı yaşayabiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *