Ankara dış çekim düğün fotoğrafı yerleri

1
1132
dış çekim

Düğün günü en özel anlardan birisidir.Hayatın kırılma noktasıdır ve bu kadar önem taşıyan bir günü ölümsüzleştirmek için kullanılacak yerler de bir o kadar önemlidir.Her şehirde ayrı ayrı güzel yerler vardır.Bu güzelliklere Ankara ile başlayalım.Ankara dış çekim düğün fotoğrafı yerleri nerelerdir?

dış çekim

1)HACETTEPE ÜNİV. (YEŞİL VADİ)

Gidip görenler bilirler ki son derece güzel ve etkileyici bir alana sahiptir.Düğün fotoğraflarında genellikle ışık ve manzara ile fotoğraf üzerinde çok oynama yapılır.Ama yeşil vadide böyle bir duruma pek ihtiyaç kalmayacaktır.Çünkü yemyeşil manzarası ve tabloları kıskandıracak bir güzelliğe sahiptir. Beytepe kampüsünde bulunan yeşil vadi, Ankara dış çekim düğün fotoğraf yerleri denilince akla ilk gelen yerlerden birisidir.Belirli bir ücret karşılığında ve üniversiteye dilekçe yazıp, özel izin alarak doğa ile iç içe harika bir düğün çekimini gönül rahatlığı ile tercih edebiliriz.

Hacettepe-Yesil-Vadi-Gelin-Damat-1170x775

2)ALTINKÖY AÇIK HAVA MÜZESİ

Son zamanlarda oldukça popüler bir hale gelen Altınköy açık hava müzesi, eski bir köy atmosferine bürünmüştür.Yel değirmeninden köy kahvesine kadar her şeyi bulabileceğimiz gibi oldukça renkli bir düğün fotoğraf çekimlerine sahip olabiliriz.Özellikle yaz aylarında Altınköy açık hava müzesinin her metre karesinde bir gelin damat görmek mümkündür dersek abartı olmaz.Çokça rağbet görmektedir.Çekimler belirli saatlerde ve ücret karşılığında gerçekleşmektedir.

altınköyde-düğün-çekimi

3)DİKMEN VADİSİ

Hem şehrin merkezinde olayım hem de ücret ödemeyeyim diyenler için ideal bir yer olan dikmen vadisi uzun zamandır gelin ve damat ağırlamaktadır.Güzel kareler elde edebileceğimiz ve yeşilliğin bol olduğu bir alan olan dikmen vadisi de dış çekim düğün fotoğrafları arasında kendisine ilk sıralardan yer bulmaktadır.

dikmen vadisi

4)BAŞKENT BİNİCİLİK KULÜBÜ

Pek çoğumuzun aklına gelmeyecek belki ama gelmesi gereken bir yerdir.Çünkü dış çekimler için son derece uygundur.Yeşil alanından ve atlardan dış çekim fotoğraflarında faydalanabiliriz.Bunun sonucunda oldukça değişik ve nostaljik bir çekim elde edebiliriz.

Atli-Spor-Dugun-Fotograf-02

5)RAHMİ KOÇ MÜZESİ

Dış çekim denilince akla açık alanların geldiği doğrudur fakat bu durum artık farklı alternatiflerde getirdi.Değişik bir dış çekim olsun diyen çiftler için güzel bir alternatif olan Rahmi Koç Müzesi, farklı bir atmosferin kapılarını bizlere açmaktadır.Müzede bulunan farklı şeyleri düğün fotoğraflarımıza dahil edebilir, ilerde çocuklarımıza gösterebileceğimiz güzel anıların sahibi olabiliriz.Şehrin merkezine son derece yakın olan Rahmi Koç Müzesi Altındağ’a bağlıdır.

rahmi koç müzesi

6)EYMİR GÖLÜ

Ankara’da bulunan bir doğa harikasıdır Eymir Gölü. Hafta sonu kaçamaklarında Ankaralıları ağırlayan göl, yaz mevsiminde ise gelin ve damatları ağırlamaktadır.Göl ve ormanın bir araya gelmesi ile ideal çekim merkezlerinden birisi haline gelmiş olan Eymir Gölü için ODTÜ’den alınan özel bir izinle çekimler gerçekleştirilmektedir.

Eymir_Golu_

7)50.YIL PARKI

Ankara dış çekim düğün fotoğrafı yerleri denilince akla gelen yerlerden birisi de 50.yıl parkıdır.Çankaya’ya bağlı olan bu park gökyüzü ile iç içe bir çekim gerçekleştirmek isteyenler için isteklerini karşılayacak çekim vaat etmektedir.Gerek manzarası gerek ise konumu itibariyle çiftlerin rağbet ettiği bir çekim alanıdır.

50.yıl parkı

8)ANITKABİR

Ankara’da yaşayan pek çok kişinin düğün çekimi için tercih ettiği farklı çekim yerlerinden biriside Anıtkabir’dir. Anlamlı ve keyifli bir çekim isteyenler güzel bir alternatif olarak bir kenara ayırabilirler.Düğün fotoğrafı  çekiminin  yasak olmadığı Anıtkabir’de yasak olması bir yana  gelin ve damat ile fotoğraf çektirmek isteyen turistlerde eğlenceli anlara dahil olmaktadırlar.

anıtkabir çekim

9)ALTIN KÖŞK MÜZESİ

Bir diğer müze alternatifi olan Altın Köşk Müzesi Bilkent’de bulunmaktadır.Parıl parıl parlayan bir görüntüye sahip olan bu köşk, çiftlerin farklı çekim alanı arayışına cevap vermektedir.Gün batımı ile birlikte daha güzel karelerin yakalanabileceği bu müze, atmosferinde ki ağırlık ve farklı dokusu ile tercih edilebilir yerlerden bir tanesidir.Ayrıca hem köşkün içi hem de dışı itibariyle düğün çekimi için oldukça uygun yapıdadır.

altınköşk

10)ALTINPARK

Ankara ve park denilince akla gelen ilk isimlerden birisidir Altınpark.Yeşil bir alan üzerine kurulmuş olan bu park, her sene düğün çekimlerine ev sahipliği yapmaktadır.Güneşi yansıtması, yeşilliği ile bir araya gelince oldukça güzel bir çekim alanı haline gelen Altınpark, Ankara’da dış çekim düşünen çiftler için değerlendirilebilir bir alternatiftir.

dugun-fotograflari-altınpark

**Güzel bir dış çekim için çekim yeri ve fotoğrafçı kadar kendimizi rahat hissetmemizde son derece önemlidir.Anın tadını çıkarıp, günün sonunda keyifli anlar geçirdim diyebiliyorsak bu en güzel çekim detayıdır zaten..

 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *