Aşkı anlatmanın romantik yolları

0
380
Aşkı anlatmanın romantik yolları

Aşkı anlatmanın romantik yolları nelerdir bunun cevabını verebilmek için öncelikle aşkın ne olduğunu bilmek gerekmektedir.Aşkın sözlüklerde ki tabiri birini aşırı sevme ve ona aşırı bağlanmaya aşk denilmektedir.Kimine göre gelip geçici bir heves iken kimine göre ise ömün son bulmasına kadar devam eder.

Peki aşkı anlatmanın romantik yolları nelerdir ve en güzel şekilde nasıl ifade edebiliriz?

1.SEVDİĞİNİ SÖYLEMEK

Sevgiyi ifade etmek en temel ve en romantik yöntemdir.Fakat herkes sevdiğini ifade edememektedir.Alışkanlık, çekince veya bazı sebeplerden dolayı sevgi bazen dile gelmeyebilir.Ama sevdiğini söylemek en güzel yoldur.Bunu söylemeye zorlanıyorsak bir ayna karşısına geçip seni seviyorum diye alıştırma yapabiliriz:)

Aşkı anlatmanın romantik yollarıAşkı anlatmanın romantik yolları

 

2)KAHVALTI VEYA YEMEK HAZIRLAMAK

Sevdiğimiz kişiyi kahvaltıya veya yemeğe davet edebiliriz.Dışarıda bir yerde yemeğe davet etmek değil, kendimiz hazırladığımız, ona özel olan davetler önemlidir.Kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı diyen Cemal Süreyya bu konuda çok haklıdır.Yemek hazırlamak mı kahvaltı hazırlamak mı? Kahvaltı hazırlamak bir adım önde olabilir.Hem güne onunla başlamak hem de ayrı bir mutluluktur fakat ikisi de ona özel ve emek verilmiş olduğu için sevgimizi ifade etmenin bir yoludur.

3)YAZARAK İFADE ETMEK

Bazıları söyleyemez de yazar.Düşününce aslında bu yüzden bu kadar çok şair ve yazar vardır.Bazen sevgiyi ifade etmek isteriz ama bir şeyler bizi durdurur.İşte bu gibi durumlarda ona olan aşkımızı yazabiliriz.Mesaj gibi teknolojik yöntemler yerine elimize kağıt ve kalem alıp mektup, şiir veya içimizden geçenleri kağıda dökebiliriz.

4)KİTAP HEDİYE ETMEK

En sevdiğimiz ve kendimizi bulduğumuz bir kitabı sevdiğimiz kişiye armağan etmek aşkı anlatmanın romantik yolları arasındadır.Kitabın ismi veya konusu aşkımızı anlatabilirken, kitabın arasına koyacağımız bir not veya itiraf niteliğinde bir sözün altını çizmek de bir ifade ediş biçimidir.

aşk

5)ÇİÇEKLERİN DİLİ

Geçmişten günümüze kadar aşkı anlatmanın en güzel yollarından birisi çiçekler olmuştur.Bu yüzden çiçek siteleri bu kadar popüler ve bu kadar ön plandadır.Kırmızı güller, papatyalar, orkideler…Hepsi ayrı ayrı güzellikte ayrı ayrı anlam ifade etmektedir.Çiçeğin sevgide ki yeri hiçbir zaman geçmemektedir.Bu yüzden aşkı anlatırken, nişan da ve gelin arabasında her zaman çiçekler bulunmaktadır.

6)ŞARKILAR

Şarkılar bizim ifade edemediklerimizi ifade ederler.Beğendiğimiz bir şarkıyı aşık olduğumuz kişiye hediye edebiliriz.Onu davet ettiğimiz bir yerde o şarkının çalmasını sağlamakta farklı bir yöntem olabilir.

7)FİLM VEYA TİYATROYA GİTMEK

Çok bilindik ama çok etkili aşkı anlatmanın romantik yolları arasında olan film veya tiyatroya gitmek sevdiğimiz kişi ile paylaştığımız özel anlar arasındadır.Aşk filmleri bize bu konuda yardımcı olabilir.Romantik sahnelerde ona bakmak veya elini tutmak da aşkımızı ifade edebilir.Tiyatro için de aynı şeyler geçerlidir.

8)PASTA VEYA KURABİYELER

Özellikle kalpli olan pasta ve kurabiyeler aşkın bir simgesidir adeta.Kendimiz yapabilir veya hazır alabiliriz.İlla özel bir günü beklemek yerine herhangi bir günde de verebiliriz.Fakat tartışılmaz bir gerçek var ki oda sevgililer gününde armağan edilenlerin doğrudan aşkı yansıtmasıdır.

9)DETAYLAR

Detaylar da ne denildiğini duyar gibiyim.Detaylara yani ona özel şeylere dikkat etmememiz gerekir.Yeri ve zamanı geldikçe sen bundan hoşlanırsın, kahveyi sade içersin gibi onu tanıdığımızı ve onunla ilgilendiğimizi belli etmek de ona olan ilgimizi göstermektedir.Ve bu durum herkesin hoşuna gider.Bu yüzden aşkımızı bu şekilde de gösterebiliriz.

aşk

10)YANINDA OLMAK

Özellikle zor zamanlarda yanında olmak ona verdiğimiz değeri gösterebilir.Kendini yalnız veya çaresiz hissettiğinde onunla oturup ağlamak yerine onu güldürebilmek daha değerlidir.Bu şekilde ona olan aşkımızı en güzel şekillerden biriyle ifade edebiliriz.

**Aşık olduğumuz kişiye aşkımızı, sevgimizi anlatılan yöntemlerden herhangi birisi ile muhakkak ifade etmeliyiz.Biz geç kalırsak başkaları erken davranabilir.Belki de hayatımızda ilk ve son kez yaşayabileceğimiz bu güzel duygudan mahrum kalabiliriz.Bu yüzden ne demişler “seviyorsan git konuş bence”:)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *