Banyoları nasıl güzelleştirebiliriz?

0
328
banyo dekor

Ev dekorasyonu ile tarzımızı yansıtmamız mümkündür.Çünkü dekorasyona dair kullandığımız her detay aslında atılan bir imzadır.Bu dekorasyon detaylarını uygulayabileceğimiz ve sürekli kullandığımız alan olan banyolar için neler yapabiliriz ve banyoları nasıl güzelleştirebiliriz?

Banyoları güzelleştirmek için farklı farklı seçenekler mevcuttur.Hem dekorasyon ürünleri hem aksesuarlar hem de banyo da kullandığımız malzeme ile değişiklikler yapabiliriz.Neler yapabileceğimize bir bakalım.

1)BANYO RAFLARI

Banyo rafları özellikle son zamanlarda çok rağbet görmektedir.Hemen hemen her tarza hitap edebilecek raflar bulabilmemiz bu rağbeti sağlamaktadır.Klasik, spor ya da vintage tarza raflar mevcuttur.Bu rafların içerisini dilediğimiz gibi doldurabilir hatta istersek boş olarak bile kullanabiliriz.

banyo rafı
Mesela bu şekilde bir rafı tercih edersek raf için ayıracağımız köşeyi fotoğrafta olduğu gibi farklı bir renge boyamak dikkat çekici olmasını sağlayacaktır.
2)BANYO AYNALARI

Dekorasyon denilince akla gelen ilk şeylerden birisi olan aynalar, banyoları güzelleştirmek adına da büyük bir rol üstlenmektedir.Artık klasik hale gelmiş olan lavabo üzeri sıradan ayna asmanın dışına çıkıp, değişik modellerde ,çeşitli yerlere farklı şekillerde astığımız aynalar ile değişime merhaba diyebiliriz.

yuvarlak ayna

3)ÇİÇEKLER

Bulunduğu her ortamı güzelleştirme özelliğine sahip olan çiçekleri banyolara koymayı deneyebiliriz.Banyonun aldığı ışığa göre canlı model çiçek seçebileceğimiz gibi yapay çiçeklere de yönelebiliriz.Banyo ile  uyum sağlayacak olan doğru çiçeğe karar verdikten sonra uygun gördüğümüz yer ile banyoları nasıl güzelleştirebiliriz sorusuna cevap vermiş oluruz.

banyo_cicekleri

4)TABLO VE ÇERÇEVELER

Banyoya tablo ya da çerçeve mi olurmuş demeyelim.Evet olur hem de çok güzel olur.Kalın bir çerçeve serisini sıralı bir şekilde astığımızda banyonun havasının nasıl da değiştiğine tanık olabiliriz.Banyonun renklerine uygun ya da tam zıt renkler de tercih edebiliriz.Zevkimize göre seçim yapabileceğimiz tablo veya çerçeveler banyoları güzelleştiren detaylar arasındadır.Hatta bu detaylar arasına saati de eklememiz mümkündür.banyo çerçeve

5)BANYO TAKIMLARI

Banyo takımı için illa hepsinin uyumlu olması gerekmez.Mesela yere serdiğimiz örtü farklı ve canlı bir renkte olurken, klozet kapağının örtüsü daha sade olabilir.Takım olarak kullanmak istiyorsak üç boyutlu olanları veya örgü olanları tercih edebiliriz.

el örgüsü banyo takımı

6)ESKİTME DETAYLAR

Eskitmeler farklı bir hava katmaktadır.Son zamanlar da evin her köşesinde kullanabileceğimiz eskitme şeyler bulabiliriz.Bunlara ek olarak banyoda da pek tabii eskitme detayları kullanabiliriz.Lavabo altı ya da banyo dolaplarında oldukça şık ve ağır duran eskitme modeller ile banyoları güzelleştirebiliriz.

eskitme banyo

7)DEĞİŞİK FİKİRLER

Tüm bunlara ek olarak havluları değişik şekillere sokup farklı yerlerde kullanabilir, duşakabini süsleyebilir ve duş perdesinden faydalanabiliriz.Ayrıca banyonun sahip olduğu her duvarı ayrı renge boyayabilirken, spotlar ile farklı tasarımlara gidebiliriz.Banyoları nasıl güzelleştirebiliriz sorusuna cevap aradığımız bu yazının kafamızda fikirler uyandırması dileğiyle…

banyo

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *