Bazı anların kanatları vardır

0
171

İlk bakışta ne demek istediğim anlaşılmamış olabilir. Evet yanlış okumadınız bazı anların kanatları vardır uçurur bizi gökyüzüne..

MUTLULUK

Her an aslında çok özeldir. Çünkü bir tekrarı daha asla yaşanmayacaktır. Gündelik hayatın telaşına kapılıp sürüklenirken zamanın hızla aktığını unutuveririz. Oysa asla elde edemeyeceğimiz şeydir zaman. Bazen unutulmayacak kadar güzel bazen hatırlamak istemeyeceğimiz kadar acı vericidir. Ama hayat böyledir işte hep beyaz ya da hep siyah olmaz hiçbir zaman.

Mutlu anlar hiç bitmesin isteriz.Aslında bu yanlış bir düşüncedir. Mutlu anların da bir sonu olmalı yoksa en kötü zamanlarda aklımıza neyi getirip de kendimize teselli veririz ki?

İnsan ne yaşadığını unutur ama ne hissettiğini asla derler. Evet bu doğrudur. Mesela bir insanın yüzümüzde bıraktığı gülümseme aslında bize hissettirdiği mutluluk değil midir? Yaşanan her şeyi aklımızda tutsaydık nasıl bugüne odaklanabilirdik ki? Hoş gerçi herkesin bugüne odaklandığını söylemek doğru olmaz.Bazılarımız dünde yaşarken bazılarımız ise gelecek endişesinden sıyrılamaz.Ama her ne olursa olsun bazen öyle bir şey yaşarız ki o an sanki yerde değilmiş gibi hissederiz. Elimize uzanan bir el, mutluluğa atılan bir imza, ilk kez emeklerimizin karşılığını somut bir şekilde almak bazen de  bir bebek kokusunu içimize çekmektir. Böyle zamanların değerini bilelim. Cüzdanımızda taşıdığımız bir fotoğraf gibi kalbimizin bir yerinde taşıyalım belki bir gülümseme kadarlık lazım olabilir bize.

Tutku ile yapılan şeyler de bu kanatları olan anlardandır. Mesela şarkı söylemek.. En büyük tutkusu şarkı söylemek olan biri için bu an paha biçilmezdir. Dans etmek, şiir yazmak, resim yapmak da o anlara dahildir.

Akıp giden zaman içerisinde böyle anları ıskalamadan, değerini bilerek yaşayalım. Kanatları olan anlar biriktirmek dileğiyle..

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *