Burçlara tavsiyeler

0
430
burç

Burçların özelliklerine bakıldığı zaman en az bir tane de olsa burcumuzun özelliğini taşıdığımızı görebiliriz.Hiç bir özelliğini taşımıyorum demek doğru değildir.Mesela titizlik bir burcun özelliğidir.Ama ben titiz değilim ki deyip özelliğini taşımıyorum diyemeyiz.Çünkü orada kast edilen titizlik sadece temizlik anlamında değil, bir işi yaparken titizlenmek anlamını da taşımaktadır.Bu yüzden burçları doğru yorumlamak son derece önemlidir.Peki burçlara tavsiyeler nelerdir, nelere dikkat edilmesi gerekir?

Burçlar

1)KOÇ BURCU

*Son derece maceracı ruha sahip olan koç burcu bu macera ruhuna hitap edecek uğraşlar bulmalıdır.Dağ tırmanışları, orman kampları koç burcu için uygun spor dallarıdır.

*Egosunu tatmin etmek isteyen koç burcu, kendisine hedef belirlemelidir.Hedefine ulaştığı zaman ki duyacağı haz ile hem egosu tatmin olmuş olur hem de hedeflerine ulaşmış olur.

*Sabırsızlıkları ile tanınan koç burcunun sabretmeyi öğrenmesi gerekmektedir.Aceleci davranmadan bazı şeyleri zamana bırakması daha doğru olacaktır.

*Hırs veya öfkesinin kurbanı olan pek çok koç burcu bulabiliriz.Bu konuda da kendisini dizginlemesi gereken koç burcu daha sakin davranmalıdır.

2)BOĞA BURCU

*Geçmişe takılıp kalan burçlar içerisinde kendisine ilk sıralardan yer bulan boğa burcu, bu özelliğinden kurtulmalıdır.Çünkü bunun akabinde güven problemi yaşamaktadır.

*Her işi kendi halletmeye çalışan boğa burcu, başkalarından yardım istemelidir.Kendi işimi kendim görürüm mantığı ile hareket edip, taşıyabileceğinden fazla yükün altına giren boğa burcu, bir an önce bu özelliğini terk etmelidir.

*İnatçı bir yapıya sahip olan boğa burçları inatçılıktan vazgeçmelidir.Ayrıca affedici ve kararlı olması da doğru bir seçim olacaktır.

*Sıkıntılarını içine atmaktan yana olan boğa burçları, dışa vurmayı ve paylaşmayı bilirlerse soruların daha kolay çözüldüğünü görbilirler.

3)İKİZLER BURCU

*Kalabalık ortamlara girmekten pek hoşnut olmayan ikizler burcu daha sosyal ortamlara girmeyi tercih ederlerse bu yönlerini kırmış olurlar.

*Dinlemekten çok konuşmaktan hoşlanan ikizler burcunun, iletişim sorunlarının pek çoğu bu sebepten dolayı kaynaklanmaktadır.

*Sanatçı yönleri güçlü olan ikizler burcu güzel sanatlar ile ilgilenebilir.Ayrıca kararsız ve sürekli fikir değiştiren bir tavırdan uzak durması gerekmektedir.

burclar

4)YENGEÇ BURCU

*Son derece duygusal ve alıngan olan yengeç burcu bu kadar hassas ve alıngan olduğu sürece çok hayal kırıklığı yaşar.Bu yüzden olaylara daha realist ve daha gerçekçi yaklaşmalıdır.

*İçe dönük yönü ile de kalabalığa girmekten hoşlanmayan yengeç burcuna, burçlara tavsiyeler adı altında tavsiye edilebilecek şeylerden bir tanesi ise daha sosyal yaşamaları gerektiğidir.

*Başkalarının düşüncelerine oldukça önem veren yengeç burçları denilenlere biraz da olsa kulak ardı ederlerse daha mutlu ve pozitif bir yaşam sürdüklerini fark edebilirler.

5)ASLAN BURCU

*Sürekli bir ilgi bekleyişinde olan aslan burçları bu huylarından vazgeçmelidirler.Çünkü kimse her zaman mükemmel değildir ve her zaman pozitif eleştiri olmaz.Bunun farkına varıp eleştiriye açık olmalı ve daha esnek düşünmeliler.

*Girdiği her ortamda dikkat çekmekten hoşlanan bir yapıya sahip oldukları için abartıları davranışlar sergilemesi mümkün olan aslan burcu kendini biraz geri çekmeyi bilmelidir.

*Oldukça pratik bir zekaya sahip olmasıyla bilinen bu burç mensupları, yeteneklerini keşfetmeli ve üzerine gitmelidir.Lider vasfına sahip bir burç olduğundan dolayı güzel yerlere gelebilir.

6)BAŞAK BURCU

*Aşırı derecede kuruntulu ve vesveseli olan başak burçları anın tadını çıkarmayı bilmeli ve olayları akışına bırakmak nedir oturup bir düşünmeli.*

*Detaylarda boğulan bir burç olan başak burcuna burçlara tavsiyeler başlığında denilebilecek şeylerden biri ise detayları biraz olsun göz ardı etmeyi öğrenmeleri gerektiğidir.

*Mükemmeliyetçi olduğu için hata yapmaktan korkan başak burcu hata yapmaktan korktukça hatalar zincirine yakalanmaktadır.Bu yüzden kendine güvenmelidir.

*Ve affedici olmayı öğrenin.

7)TERAZİ BURCU

*Uçlarda yaşayan bir burç olmasıyla bilinen terazi burcu için ya siyah ya beyazdır.Bazen bazı şeylerin gri olması gerektiğini bilin.Dengeyi kurmak önemli.

*Sorunları çözmek yerine halının altına süpürmekten hoşlanan terazi burçları soruna çözüm odaklı olmalıdır.

*İnsan ilişkilerinde başkaları ile iyi geçinmek önemlidir evet ama başkalarının yanında yer alabilmek için sürekli onları pohpohlamak çok doğru değildir.Bırakın onlarda mükemmel olmadıklarını bilsinler.

*Mütevazi olmaktan biraz olsun ödün verin.

8)AKREP BURCU

*Keyfine epeyce düşkün olan akrep burcu disiplinli davranmamaktadır.Aslında şansı çok güzeldir ama disipline edemediğinden dolayı şansını göremez.

*Aşırı derecede sahiplenici ve kıskanç olması itibariyle ikili ilişkilerde zor bir karakter sergilemektedir.Bu yönünü törpülese daha iyi ilişkiler kurabilir.

*Sabırsızlıkları yüzünden bazı şeyleri erken yaşayıp, beklemenin verdiği mutluluğu kaçıran akrep burcuna verilebilecek bir diğer tavsiye ise sabretmeyi bilmeleridir.

9)YAY BURCU

*Farklı görüşlere tahammülü olmayan yay burçları daha geniş düşünmeli ve başkalarının fikrini de önemsemelidir.Belki daha güzel bir seçenek sunar öyle değil mi?

*Sözlerini tartmadan konuşması ile bilinen yay burcu, dobralık ve patavatsızlık arasındaki ince çizgiyi iyi belirlemelidir.

*Gezmekten hoşlanan bir burç olduğu için rehberlik mesleğinin tam onlara göre bir meslek olduğunu unutmamalıdırlar.

10)OĞLAK BURCU

*Her şeyi içine atan bir burç olan oğlak burcu oldukça alıngan bir yapıya sahiptir.Bu yüzden de insanlardan uzaklaşıp yalnızlığı seçerler.Bu yönden acilen kurtulmak gerekmektedir.

*Karamsarlık denilince akla gelen oğlak burcu , pozitif düşünmeyi bilmelidir.Olumsuz düşündükçe olmayacağı varsa da oluyor bunu bilelim.

*Ayrıca kalabalık ortamlarda çekingen durmayıp, kendisini ifade edebilmesi gerekmektedir.

11)KOVA BURCU

*İkili ilişkilerde oldukça mesafeli ve soğuk davranan kova burcu, daha ılımlı ve sıcak yaklaşmalıdır.

*Sabit fikirli olması ile bilinen kova burcu daha esnek düşünmeye açık olmalıdır.

*Herkesin yardımına koştuğunuz gibi zor durumda kalınca yardım istemeyi de bilmek gerekmektedir.

*Ve ideallerinden asla vazgeçmemelidir.Çünkü gerçekleştirebilecek güce sahiptir.

astrology and love concept

12)BALIK BURCU

*Ne kadar da duygusal ve ne kadar da hassas bir burçtur.Belki de en hassas burçtur balık burcu.Bu yüzden fazlasıyla yıpranır.İyi niyetini su istimal ettirmemelidir.

*Pes etmekten kendilerini sakınmaları gerekmektedir.

*Her şeyi içinde yaşamaktan vazgeçerler ise mutluluk ve üzüntülerini paylaşabilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *