Burçların en baskın yönleri nelerdir?

0
68
Burçların en baskın yönleri nelerdir?

Burçların en baskın bazı özellikleri mevcuttur. Bu özellikler ile burcunu ve yükselenini bildiğimiz kişileri çözmemiz mümkün. Fakat bunun için yapacağımız detaylı bir araştırma bizlere daha fazla yardımcı olabilir.

O halde hemen burçların en baskın özellikleri neymiş birlikte inceleyelim.

1.KOÇ BURCU

Koç burcu denilince akla ilk gelen kelime sabırsızlık olmalıdır. Koç burcunun en baskın yönü işlerini acele yaptırmak istemeleridir. Genellikle bencil olarak tanınırlar fakat aslında sabırsızlıklarından dolayı öyleymiş gibi gelebilir. Sıkılmak da koç burcu veya yükseleni koç burcu olanların sık sık gerçekleştirdiği bir eylemdir:)

2.BOĞA BURCU

En baskın olduğu konu elbette ki yemeklerdir. Yemekler mi nasıl yani? diyebiliriz. Boğa burcu için yediği yemekler son derece önemlidir. Rahatına da oldukça düşkün olan boğa burçları yaşamak için yiyenlerden değil, yemek için yaşayanlardandır.

3.İKİZLER BURCU

İkizler burcu denilince akla değişkenlikleri gelir. Sık sık duygu değişimleri yaşamaktan kendileri de hoşnut olmayabilir ama bu durum genellikle kendilerinde mevcuttur. İkizler burçlarının bir diğer baskın yanı ise insanlarla kurdukları güçlü iletişimdir. Bir ortamda insanlarla diyalog halinde olan aktif bir kişi görürsek ikizler burcu olma ihtimali yüksektir.

4)YENGEÇ BURCU

Yengeç burcu olanlar ve yükseleni yengeç olanlar için bu hayat zor olabilir. Çünkü onların en baskın yönlerinden birisi hassas kalpleridir. Hassas kalpli olmak elbette ki sadece bu burca mensup kişilere özgü değildir fakat kalpleri kırıldığında çevrelerine yansıtmak ve kabuğuna çekilmek yengeç burcunun baskın özelliğidir.

5)ASLAN BURCU

Aslan burcu eşittir dikkat çekmektir. Bunu isteyerek veya istemeyerek yaparlar ama sonuç genellikle dikkat çekmek olur. Ve onlar dikkat çekmekten hoşlanırlar. Sahip oldukları lider yapı ile kendilerini ifade etmekten zorlanmazlar.Kalabalık bir ortama girdiğimizde en baskın kişinin aslan burcu olma ihtimali son derece yüksektir.

6)BAŞAK BURCU

Başak burçları için onları en iyi tanımlayabilecek kelime kesinlikle mükemmeliyetçi olmalarıdır. Bu baskın özelliklerinden yola çıkarak, eleştiri ve zor beğenme de peşi sıra gelmektedir. Mükemmeliyetçi olmak onları son derece yorar fakat bu huylarından vazgeçmek sanıldığı kadar kolay değildir.

Burçların en baskın yönleri nelerdir?
Başak burcu mükemmeliyetçi olmasıyla kendini hemen belli etmektedir.

7)TERAZİ BURCU

Terazi burcunun en baskın özelliği ise yalnız kalmamayı istemedir. Yani terazi burçları yalnız kalmaktan hoşlanmazlar. Etrafındaki kişiler için seçici olurlar fakat yalnız kalmak da istemezler. Ayrıca denge kurma konusunda oldukça başarılıdırlar.

8)AKREP BURCU

Akrep burcu denilince pek çok kişinin aklına aynı şey gelir, tutku. Akrep burçları oldukça yüksek bir tutkuya sahiptir. Sahip olmak istedikleri şeyin peşinde bir ömür bile harcayabilirler. Akrep burcunun bir diğer baskın yanı ise hatasını kabullenmemektir. Böylece daha kolay kaybedebilirler.

9)YAY BURCU

Özgürlük denilince akla gelen ilk burç belki de yay burcudur. Özgürlüğüne son derece düşkündür. Bu demek değildir ki kimseye bağlı bir hayat yaşayamaz. Elbette yaşar ama çizgilerine dokunulmasından hoşlanmaz ve kendine alan yaratmayı başarır.

10) OĞLAK BURCU

Oğlak burcu denilince aklımıza inadımı geliyor hemen? Sorumuzun cevabı evet olmamalı. Çünkü inatçı özelliklerinden başka bir baskın yönleri vardır; yaratıcı olmaları. Oğlak burcu son derece yaratıcı bir burçtur. Sanatçı kişilerde oğlak burçlarına sık rastlamak mümkün.

11) KOVA BURCU

Kova burcu insanları kendilerine verdikleri değer ile diğer burçlardan ayrılmaktadır. Koç burcu önce ben diyebilmektedir.Bu başkaları için bencillik anlamına gelebilir fakat herkes aslında önce kendini düşünerek hareket etmeyi ister. Elbette ki bu başkalarına zarar vermek anlamına gelmemektedir. Sadece hayır diyebilmeyi öğrenmek gibi düşünebiliriz.

12)BALIK BURCU

Son olarak balık burcu denilince akla duygusallık gelse de aslında ilk gelmesi gereken ey affetmek olmalıdır.Çünkü balık burcu son derece affedicidir ve bu özelliği ile kendini hafifletmeyi bilmektedir. Fakat pek tabii son derece de duygusal ve narindirler.

Burçların en baskın yönleri nelerdir?
Balık burcu olmanın ilk koşullarından birisi kanıtlanmış bir duygusal olmaktır:)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *