Daha ince görünmek için nasıl giyinmeliyiz?

0
192
ince görünmek

Hemen hemen her kadın kilosundan muzdariptir. Kilo almak isteyen kadınlar gerçeği var olsa bile vermek isteyenlerin oranı almak isteyenlerin oranına göre bir hayli fazladır. Diyet, spor kalıcı incelik sağladığı gerçeği ile birlikte istediğimiz kiloya ulaşıncaya dek daha ince görünmek için nasıl giyinmeliyiz?

1)Renklere dikkat etmeliyiz

Yanlış renk seçimleri bırakın inceltmeyi bizi olduğumuzdan daha kilolu gösterecektir. Açık renkli kıyafetlere pek yaklaşmamakla birlikte siyah, asker yeşili ve özellikle lacivert rengini tercih edebiliriz.

ince görünmek

2)Yüksek bel seçimler

Düşük bellerin yerini alan yüksek bel etekler, şortlar ve pantolonlar ince görünmek için doğru bir seçimdir. Ayrıca inceltmesi bir yana olduğumuzdan daha uzun görünmemize yardımcı olması da bir başka güzel yanıdır.

3)Desenler ve çizgiler

Büyük yani kocaman kocaman desenler bizi olduğumuzdan daha kilolu gösterebilir. Büyük desenli kıyafet seçimi gibi bir yanılgıya düşmeyelim. Zaten dikkat edersek moda kanallarında ki incecik modeller giyer genelikle bu büyük desenleri çünkü zaten onlar incecik bir fiziğe sahiptir. Daha minimal desenlerden oluşan kıyafetler bizim için bir kurtarıcı olabilir. Çizgi detayında ise dikkat etmemiz gereken husus enine değil, dikine  çizgilerden oluşan seçimlere yönelmektir. Böylece daha zarif görünebiliriz.

çiçekli elbise

4)Yaka seçiminde v yaka

İnce görünmek isteyen kadınlar seçimlerini v yakadan yana kullanmalıdır. Bizi en ince ve zarif gösterecek yegane yaka v yakadır. Boyun kısmına katacağı incelik ile seçimimizin ne kadar doğru olduğunu anlayabiliriz. İstersek uzun bir kolye ile tamamlayabiliriz.

5) Etek boyu seçimi

Etek boyu seçimimiz mini ya da diz üstü eteklerden yana olmamalı. Çünkü bu şekilde ince değil kalın görünebiliriz. Ayrıca pile, volan gibi detaylarda bizi incelikten uzaklaştırır. Diz altında ya da tamamen maxi boy uzun etekleri tercih edebiliriz.

6)Ayakkabılar

Bilindiği üzere topuklu ayakkabılar bir zerafet abidesidir. Dikkat etmemiz gereken tek nokta bilekten bantlı olan topuklu ayakkabılara pek yaklaşmamaktır. Çünkü bacak boyunu kısaltmaktadır.Velhasıl kelam daha ince görünmek listesine topuklu ayakkabıları eklememek olmazdı.

ayakkabı

Ayrıca saçlarımızda ki düz kesimler, kalın kaşlar, omuzlarımızı açıkta bırakabileceğimiz kıyafetler, alt ve üst giyimde aynı tonda kıyafet seçimleri, ve vücudumuza uygulayabileceğimiz vücut yağları da daha ince görünmemize yardımcı olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *