Daha verimli çalışmak için

0
266
verim

Daha verimli çalışmak için dikkat etmemiz ve bilmemiz gereken bazı noktalar mevcuttur.Eğer bu noktalara dikkat edersek çalışma hayatımızın verimi yükselir ve daha pozitif bir hal alır.

Daha verimli çalışmak için neler yapmalıyız?

ZAMANI DOĞRU YÖNETMEK

Zaman bizim elimizde bulunan en değerli şeydir.Bu yüzden onu doğru kullanmayı ve yönetmeyi iyi bilmeliyiz.Zamanı yönetmek için de plan yapmamız gerekmektedir.Mesela o gün işe başlayacaksak sabahında neler yapmamız maddeler halinde sıralayıp, işleri tamamladıktan sonra üzerini çizebiliriz.Böylece daha planlı ve daha doğru bir çalışma sağlanmış olur.

Kafamız karışık olursa hayatımızda karışık olur ve böylece zaman boşa akıp gider.Verimli çalışmak bir yana verimin en ufak bir tanesini bile çalışma ortamımızda hissetmeyiz.

Peki zaman planlamasını neye göre yapmalıyız? Elbette ki işin önem sırasına göre. Aciliyeti olan veya daha önemli olan işleri bitirip, acil olmayanları sonrasında yapmak bize zamandan tasarruf sağlar.

çalışmak

VERİMLİ OLMADIĞIMIZ ZAMANLARI BİLMEK

Kendimizi daha iyi hissettiğimiz veya daha az enerjili hissettiğimiz zamanlar mevcuttur.İşte bu zamanları bilir ve kendimizi tanırsak her şey daha güzel olabilir.Verimsiz olduğumuzu düşündüğümüz zamanlarda daha önemsiz işleri yapmalı ve önemli olanları sonraya bırakmalıyız.Ben yaparım aradan çıksın ya da iş bitsin mantığı ile yaklaşırsak istenmeyen hatalar oluşabilir.

ÇALIŞMA ORTAMINI DAHA POZİTİF BİR HALE GETİRMEK

Daha verimli çalışmak için çalışma ortamını pozitif hale getirmemiz son derece önemlidir.Negatif enerji veren ortamlarda verimli çalışma diye bir şey söz konusu olamaz.Çalışma ortamında kullanılan pastel tonlar sakinlik vermektedir.Bunu yanı sıra huzur veren bir tütsü veya oda kokusu da bize iyi gelecektir.

Kullanılan eşyalar istediğimiz gibi değilse kullanabileceğimiz aksesuarlar istediğimiz gibi olur ve verimi arttırmış oluruz.Ayrıca dikkatimizi dağıtan şeyleri uzaklaştıralım.

DETAYCI OLMAK

Detaycı olmak, doğru detayları bulduğumuz zaman güzeldir fakat yanlış detaylara odaklanırsak detaylarda boğulmayı yaşayabiliriz.Bu yüzden nerede neye dikkat edeceğimizi bilirsek verimimiz daha yüksek olur ve sorunları en aza indirebiliriz.

SOSYAL MEDYADAN UZAK DURMAK

Günümüzde sosyal medya hayatımızın bir parçası haline gelmiş olabilir fakat sosyal medyaya bağlı yaşamak bizi olumsuz etkiler.Dikkatimizi dağıtacağı gibi işe odaklanmayı engeller.İki şeye birden odaklanmaya çalışmak son derece yanlış ve olumsuz bir durumdur.Daha verimli çalışmak için çalışma zamanlarımızda sosyal medyadan uzak olabileceğimiz yerlerde çalışmayı tercih etmeliyiz.

*Bol bol su içmek, işimize yarayacak uygulamalar indirmek ve düzenli beslenmek de verimi arttırabileceğimiz yöntemler arasındadır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *