Dizüstü çizme kombinleri

0
312
diz üstü çizme

Her yıl farklı trendler ile karşılaşıyoruz.Üstelik geçen senenin trendi bu sene demode oluyor.Bu senenin trendlerine şöyle bir göz gezdirdiğimiz zaman diz üstü çizmeler dikkat çekmektedir.Dizüstü çizme kombinleri nasılmış hemen bir bakalım.

*Öncelikle dizüstü çizmeleri giyebilmem için uzun boylu mu olmalıyım sorusunun cevabı hayır tabi ki.Doğru bir şekilde kombinlenirse kısa ve orta boylu kadınlarda tercih edebilir.Hatta kısa boylu kadınlarda bacak boyunu uzun gösterme etkisinden dolayı bile tercih edilebilir.

*Dizüstü çizmeleri tercih ederken bilek kısmının sıkmamasına dikkat edelim.Rahat hareket etmemizi kısıtlamamasına özen gösterelim.Çünkü diz gibi önemli bir hareket noktasının üzerinde yer almaktadır.Dizüstü çizmeleri tayt veya tayt görünümlü dar kesim pantolonlar ile kombin yapabiliriz.Üzerine kısa bir üst ile boyumuz olduğundan daha uzun görünebilir.

*Yüksek bel etekler ile dizüstü çizmeler son derece uyumludur.Arada kalan bacak dekoltesi ile abartıya kaçmadan, göze sokmadan ama hoş bir detay olarak bırakabiliriz.Çizme ile eteğin renk uyumu aynı olursa yani sadelikten yana olursak göz yormadan, bir bütün halinde daha ince görünmemiz mümkündür.Farklı renkler de seçebiliriz ama renklerin uyumunda dikkatli olalım.

diz üstü çizme ve etek

*Dizüstü çizme kombinleri arasında dış giyim ile kombinlenenler de son derece ilgi görmektedir.Trençkot,kaban,mont veya ceketler ile farklı bir duruş kazandıran diz üstü çizmeler, trend olmasının hakkını veren bir parçadır.

diz üstü çizme dış giyim

*Salaş trikolar ile dizüstü çizmelerin ayrı bir güzelliği vardır.Zaten başlı başına dikkat çekici bir özelliğe sahip olan çizmeler, salaş trikolarla kombinlendiğinde spor ama şık bir havaya bürünmektedir.Tarzımızı yansıtabileceğimiz ve modanın dışında kalmayacağımız bu iki parçayı bir araya getirerek doğru bir seçim yapabiliriz.

diz üstü çizme triko

*Dizüstü çizmelerin kısa kürkler ile uyumu ise su götürmez bir gerçektir.Göz önünde bulunan kişilerden bazılarının bu kombini tercih etmesi ise bu uyumu kanıtlar niteliktedir.Zarif ve çekici bir hale gelebileceğimiz diz üstü çizmeler ve kürk ile dikkatleri üzerimizde toplayabiliriz.

diz üstü çizme ve kürk

*Dizüstü çizme kombinleri içerisine kısa elbiseleri de dahil edebiliriz.Elbise boyu kombinimiz için son derece önemlidir.Uzun etek boyunda hiç hoş durmayan diz üstü çizmeleri, ince çoraplarla da giyinmeyi tercih edebiliriz.

**Bir dip not olarak dizüstü çizmeye sahip değilsek ama benzer etkinin oluşmasını istiyorsak ayakkabımız ile aynı renge sahip uzun bir çorap giyersek bir dizüstü çizme giymiş olmasak bile benzer bir etki bırakmamız mümkündür.

uzun çorap kombin
Mesela bu şekilde tercih edebileceğimiz uzun çorap kombini ile dizüstü çizmelere yakın bir etki bırakabilir, alternatif olarak kullanabiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *