Doğum gününe ithafen

0
276
Doğum gününe ithafen

Doğum gününe ithafen konuşsun bu yazı.Bazen kelimeler kalemden dökülmek adına kendilerini kalemden intihar ederler.Öyle ki yazılmayı beklenen yazılar için kelimeler adeta bir çırpınıştır.

Peki nedir bu doğum günü meselesi?Doğarız, yaşar ve ölürüz.Gözümüzü dünyaya açtığımız an,dünya ile buluşma anı doğum günü olarak geçer.Oysa ki herkes için doğum günü aynı anlam taşımamaktadır.Kimi için sağlığına kavuşmak kimi için dertlerinden kurtulmak kimileri için ise hayatına anlam katan kişi ile tanışmaktır.

Hayata anlam katan kişi bize neler katar peki? Arkanda uçurum olduğunu bile bile gözlerini kapatıp onun ellerinden tutmaktır.Mesela arkanın uçurum olduğunu bilmektir.Bilmeden herkes tutabilir.Bu bir güven göstergesidir.Yani güven katar.Yalnızlık duygusunu alıp süpürür ve seni sen olduğun için kabullenecek birinin varlığını kanıtlar.

Doğum gününe ithafen

Herkesin zor zamanları vardır.Hayatla bazen yıldızımız barışmaz ve çabalarımız boşa çıkabilir.Hatta her şey üzerimize gelebilir.Ama işte öyle anlarda sarılıp huzur bulduğumuz kişilere bir kere daha sımsıkı sarılalım.Onlar bizim ağlama duvarımız, mutluluk köşemiz ve sarıp sarmalayan sıcacık kalplerdir.

Unutmayalım ki hayat bize değer veren ve kendimizi değerli hissettiren insanlarla güzel.Hayatı paylaşmak ve en derinden hissetmek için sevgi hissiyatını en derinden yaşayıp en derinden yaşatmalıyız.Gerçek sevgiyi yaşamayan kişiler her zaman bulutludur ve güneşi hiç bir zaman göremezler.Her gördüğü aydınlığı güneş zanneder yanılırlar.Bu yüzden gerçek sevginin mucizesine inanıp beklemek gerekir.Böyle kişiler var ve iyi varlar..

O zaman ne demişler di? “Benimle yaşlanmaya devam et ama biz büyümek zorunda değiliz ve sen iyi ki varsın”♥

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *