Düğün öncesi son hazırlıklar

0
350
Düğün öncesi son hazırlıklar

Hayatımızda önemli kırılma noktaları vardır.İşte bu kırılma noktalarından birisi ise hayatımızın aşkı ile hayatlarımızı birleştirdiğimiz andır.Düğün zamanı oldukça telaşeli geçen zamanlardır.Bu yüzden detayları gözden kaçırmamalıyız.Düğün öncesi son hazırlıklar nelerdir, neleri es geçmemeliyiz bir bakalım.

*Öncelikle bir ajanda edinebiliriz ve bu ajandaya yapılacaklar, eksikler listesi hazırlayabiliriz.Sırası ile uyguladığımızda ve yapılanların üzeri çizildiğinde her şeyin daha kolay olduğunu görebiliriz.

düğün planlayıcısı

*Aşama aşama gitmek daha faydalı bir durumdur.Mesela 5 ay kala neler yapabiliriz, 3 ay kala neler yapmalıyız bu şekilde ilerlemeliyiz.

*Son hazırlıklar denilince içeriğinde neler vardır bir bakalım o halde.Öncelikle düğün davetiyesi önemli bir noktadır.Düğün yapmaya karar verdiğimiz andan itibaren davetli listemizi hazırlamaya çalışalım.Çünkü son anda hazırlanan davetli listesinde eksikler ve unuttuğumuz kişiler olabilir.Bu durum sonucunda da istenmeyen kırgınlıklar, küskünlükler yaşanabilir.Bu yüzden en başından bir liste yapalım ve davetiye verilecek kişileri yazalım.Düğün günü yaklaştığında yani son hazırlıklar içerisinde kontrol edelim.

*Gelinliğimizi günler hatta aylar öncesinden almış olabilir.Hazır almış olabileceğimiz gibi kendimize özel diktirmiş de olabiliriz.Bu yüzden düğün öncesi son hazırlıklar aşamasında muhakkak gelinliği denemeli ve kilomuzda farklılık olup olmadığını gözlemlemeliyiz.Yoksa düğün günü içine giremediğimiz bir gelinlik ile karşı karşıya kalabiliriz.

*O günün güzel geçmesi için gelinlik kadar ayakkabıların da önemi var.Günümüzün güzel geçmesini istiyorsak daha rahat ayakkabılara yönelmeliyiz.Tabii topuklu ayakkabılar ile de rahat eden kişiler olabilir.Son hazırlıklar listesine düğünden bir kaç gün önce gelin ayakkabılarını giyip, prova yapalım ve o gün içerisinde ayaklarımızın şişme ihtimalini de göz önünde bulunduralım.

*Kuaför randevumuzu arayıp onaylatalım.Bizimle randevusu olduğunu unutmuş veya atlamış olabilir.Düğün günü kuaför aramak ve rastgele bir yere girmek kimsenin hoşuna gitmez sonuçta.

*Cilt bakımı ihmal edilmemesi gereken bir detaydır.Bu yüzden düğüne günler kala cilt bakımı yaptırmalı ve düğün günü ışıl ışıl parlamalıyız.

*Şehir dışından gelecek akraba ve arkadaşların nerede kalacağının planını günler öncesinden yapmalı ve kalacak yerlerini ayarlamalıyız.

*Gelin çiçeği ise olmazsa olmaz detaylardandır. Bu yüzden son hazırlıklar içerisine gelin çiçeğini de eklemeli ve istediğimiz şekilde, düğün detaylarına uygun ve gelinliğe uygun seçimler yapmalıyız.

düğün hazırlıkları

*İlk dans müziğini belirlemeli ve diğer müziklerin listesini de gözden geçirmeliyiz.Son dakikaya bırakırsak istediğimiz müzikler dışında şeyler ile karşılaşabiliriz.

*Epilasyon işini 3-4 gün öncesinden halletmek daha doğru olacaktır.Çünkü aynı gün kızarma gibi durumlar olabilir ve bunu hiç bir gelin istemez.

*Manikür, pedikür gibi detayları da aksatmamalıyız.Fotoğraf çekimlerinde bakımsız tırnakların bize gülümsemesi hiç hoş olmaz.

*Takılarımızın kimde duracağı, nikah şahidinin kim olacağı ve fotoğrafçı zamanlaması da oldukça önemli şeyler arasındadır.Bunlar haricinde dış çekim yaptırmak istiyorsak ücretli ve rezervasyon yapılan yerleri daha önceden keşfetmeye, ücretsiz olan yerleri de gidip görmeye nerelerde pozlar yakalayabiliriz incelemeye zaman ayıralım.En nihayetinde düğünün olmazsa olmazlarından bahsediyoruz.

*Balayına gideceğimiz yeri aylar öncesinden ayırtmak bütçemiz açısından daha sağlıklı bir davranış olacaktır.Bunun dışında düğün öncesi son hazırlıklar listesinde balayı yerini arayıp kontrol etme gibi bir durumda bulunmalıdır.Ayrıca balayı valizi yapmalı ve balayı alışverişini de önceden yapmalıyız.

*Düğün zamanı oldukça telaşeli ve kaygılı bir dönemdir.Ama bir o kadar da eğlenceli ve keyiflidir.Biz keyifli tarafına yönelmeli ve gözden kaçırılan şeylere canımızı sıkmamalıyız. Yazının başında da bahsedildiği gibi yazarak, not tutarak ilerlemek bizler için daha pratik ve doğru bir seçim olacaktır.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *