Dünyanın en ilginç hayvanları

2
372
Dünyanın en ilginç hayvanları

Dünyanın en ilginç hayvanları hangileridir ve nerelerde yaşarlar birlikte inceleyelim.Gördüğümüz zaman tekrar tekrar bakacağımız ve bizi kendilerine farklılıkları ile hayran bırakacak değişiklikte hayvanlar mevcuttur.Peki bu hayvanlar hangileridir?

1.BERGAMASCO ÇOBAN KÖPEĞİ

İtalya’nın Bergamo şehrinde yaşamaktadır.Çoban köpeği ırkına mensuptur ve en önemli özelliği paspasa benzer olmasıdır.Saygılı, sadık,cesur ve çok inatçıdırlar.Tüyleri çok kalındır ve zorlu hava koşullarına dayanıklıdırlar.

Dünyanın en ilginç hayvanları
2. CADI MAKİGİLLER(tarsier maymunu)

O kadar sevimlidirler ki evde bakılan hayvanlar arasında kendilerine yer edinmişlerdir.Kocaman gözleri(beyinlerinden daha büyük) ve kısa boyu ile Güneydoğu Asya’da yaşamaktadırlar.Çok kuvvetlidirler ve sarıldıkları dallardan onları kolay kolay ayıramayız.Uzun parmakları ile avlarını yakalarlar.Sıçrama konusunda da başarılı olan bu hayvanlar dünyanın en ilginç hayvanları arasında yer almaktadır.

Dünyanın en ilginç hayvanları

3.CAPE YAĞMUR KURBAĞASI

Puslu ve nemli koşullarda yaşayan cape yağmur kurbağası, küçük böceklerle beslenmektedir.Sokakta görünce onu bir taşa veya kayaya benzetebiliriz.Tehlikeli türler arasında yaşayan bu hayvanlar,Güney Afrika’da yaşamaktadır.Bazılarına sevimli gelen bazılarının ise sevimsiz bulduğu cape yağmur kurbağasının dünyanın en ilginç hayvanları arasında olduğu tartışılmaz bir gerçektir.

Dünyanın en ilginç hayvanları

4.BURMA BOYNUZLU KEÇİ

Pakistan, Hindistan, Özbekistan gibi yerlerde yaşayan burma boynuzlu keçi tehlikeli bir türdür.Kürkleri ön tarafta toplanıp, arka tarafta kısa tüyleri mevcuttur.Yaban keçileri arasındaki en iri türlerdir.Nesli tükenmekte olan hayvanlar arasında yer almaktadır.

Dünyanın en ilginç hayvanları

5.OKAPİ

At,zebra ve zürafa karışımı olan bu hayvan hepsinden biraz almış ve bir bütün olarak farklı bir hayvana dönüşmüştür.Demokratik kongo cumhuriyetinde bulunan okapi sadece bu bölgede mevcuttur.Devamlı hareket halindedirler sadece gece dinlenirler.Ot, mantar ve meyve yerler genellikle.Dilleri koyu mavi renge sahiptir.

Dünyanın en ilginç hayvanları

6.KIRMIZI DUDAKLI YARASA BALIĞI

Yüzmekten ziyade yürümeyi tercih eden bu türler, dudaklarına kırmızı ruj sürülmüş gibi bir görüntüye sahiptir.Bundan dolayı da dünyanın en ilginç hayvanları arasında yer almaktadır.Ayrıca 4 ayakla yürüyebilen tek balık türüdür.Etçil hayvanlardır.Ağırlıklı olarak coca adasında görülmektedir.

 Kırmızı Dudaklı Yarasa Balığı

7.PANDA KARINCASI

Görüntüsü itibariyle pandaya benzeyen bu karıncalar ismini benzerliğinden almaktadır.Bu karıncalar oldukça tehlikelidir.Isırdıklarında zehir vermektedir.Kadife karıncaları olarak da bilinmektedir.3000-5000 arası farklı türü olduğu bilinmektedir.

 Dünyanın en ilginç hayvanları

8.PEMBE YUNUS

Diğer adı Amazon nehir yunusudur. Pembe renkleri ile son derece farklıdır.2,5 metre boyunda olan pembe yunusların erkekleri daha büyüktür.Küçük balıklar ve kabuklu canlılar ile beslenmektedirler.

Dünyanın en ilginç hayvanları

9.YILDIZ BURUNLU KÖSTEBEK

Burnunda farklı bir görünüm vardır ve bu görünüm yıldıza benzetilmektedir.İyi bir yüzücü oldukları bilinen yıldız burunlu köstebeklerin görmesi oldukça zayıftır.Batalıklarda yaşıyor olması da onları farklı kılmaktadır.

Dünyanın en ilginç hayvanları

10.AKSOLOTL

Yüzündeki gülümseme ile oldukça farklı ve sevimli görünmektedir.Bilim araştırmalarında sıkça kullanılan bu ilginç hayvan, 15 yıl gibi uzun yıllar yaşamaktadır.

dünyanın en ilginç hayvanları

 

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *