Evimize pozitif enerji veren bitkiler

0
405

Enerji, hepimizi sandığımızdan daha fazla etkiler. Örneğin negatif enerjili bir alana girdiğimiz zaman üzerimize bir ağırlık çökerken, pozitif enerji yayılan bir ortamda kendimizi çok iyi hissedebiliriz.

Zamanımızın hatta hayatımızın çoğunu geçirdiğimiz yaşam alanımız olan evimizde bulundurmamız gereken bir takım pozitif etkili bitki mevcuttur. Bu bitkiler nelermiş bir göz atalım.

*Kasımpatı

kasımpatı

Hüzünlü bir güzelliğe sahip olan kasımpatı evlere refahlık getiren bir bitkidir. Gergin bir yaşam alanına sahipsek hemen bir kasımpatı edinmeli ve evin baş köşesine koymalıyız. Çünkü pozitif enerji veren bitkilerin başında gelmektedir.

*Nane 

Evet yanlış duymadınız nane son derece pozitif enerjili bir bitkidir. Hemen hemen hepimizin evinde bulunan naneyi yemekler dışında bir de enerjisinden faydalanabileceğimiz bir bitki olarak kullandığımızda farkı görebiliriz. Pozitif enerji vermekle kalmayıp aynı zamanda uykusuzluğa da birebirdir.

nane

*Aloe vera

Kozmetik sektöründe sıkça karşımıza çıkan bir bitki olan aloe vera enerjisiyle de kendisine hayran bırakan bir bitkidir. Ortamda ki kötü elektriği bir sünger gibi emip, kuvvetli bir pozitif enerji sağlamaktadır.

aloe vera

*Orkide

En narin bitkilerden birisi olan orkideler geceleri salgıladıkları oksijen ile de meşhurdur. Yaydığı enerjinin yanı sıra görüntüsü bile bize mutluluk vermeye yetecektir.

orkide

*Yasemin çiçeği

Eşinizle paylaştığınız odada muhakkak bir yasemin çiçeği bulundurmalıyız. Hem hoş kokusu hem de enerjisi ile farklı bir mutluluk ve huzur sağladığına tanık olabiliriz.

yasemin

*Bambu

Evlere getirdiği şans ile bilinen bambu, kötü enerjiyi kovan bir etkiye sahiptir. Son zamanlarda değeri daha fazla anlaşılmış olup, pek çok dekor ürünlerinde bambuya yer verilmiştir. Bizlerde evimizde yer vererek enerjisinden faydalanabiliriz.

bambu

*Okaliptüs

İsmi kulağımıza aşina olsa bile çok sık karşılaşmayız bu bitkiyle. Kendisi oldukça faydalı bir bitkidir. Solunum yolları rahatsızlığından, romatizma hastalığına gelen bu bitki, kötü niyetli insanlarla savaşmaktadır. Bu yüzden bulunduğunuz kalabalık ortamlarda muhakkak bir okaliptüs bitkisi bulundurmayı unutmayalım.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *