Evimize şans getiren objeler

0
1088
nazar-boncugu

Biz fark etmesek bile evimize pozitif ve negatif enerji getiren bazı nesneler mevcuttur.Doğrudan bunu anlayamayabiliriz ama şans getirmesi niyetiyle alır ve evimizde bulundurursak, etkilerini daha kolay gözlemleyebiliriz.Evimize şans getiren objeler nelerdir bunları bilirsek daha kolay ve daha güzel enerjilerle zaman geçirmemiz mümkündür.

yonca

Evimize şans getiren objelere bir bakalım o halde.

1)FİLLER

Büyüklü küçüklü pek çok yerde fil objesini görmek mümkündür.Bu fillerin sayısı 7 tane olup, döndüğü yönlerinde anlamı vardır.Mesela kapının ters yönüne bakan fillerin eve bereket getireceğine inanılırken, kapının olduğu yöne çevirdiğimizde ev sahibi olunması anlamına geliyor.Her türlü eve bereket ve şans getiren bu objeyi evimizde bulundurmamız pozitif bir enerjiyi evimize çağırmak anlamına gelmektedir.

filler

2)NAR

Nar objesi son birkaç yıldır popülerliğini korumaktadır.Pek çok eve nar objesine rastlamak mümkündür.Nar eve bereket getirmesi ile meşhurdur.Bu yüzden çeşit çeşit renkte ve büyüklükte narlar üretilmiştir.Eskiden ve günümüzde hala geçerli olan bazı kültürlerde yeni gelinler eve nar kırarak girerlerdi ve bu da hem bolluk hem de bereket olarak eve geri dönerdi.Bu yüzden evimizin en güzel köşesinde nar objesi bulundurmayı ihmal etmeyelim.

nar

3)FATMA ANA ELİ

Günlük yaşamda pek çok objede Fatma ana eli görmek mümkündür.Kolye, bileklik gibi takılarda sıkça gördüğümüz Fatma ana eli son zamanlarda evlerde bulunan objelerde de kendisini göstermeye başlamıştır.Arapça’da Hamse eli olarak bilinen Fatma ana eli bir elin parmak sayısını göstermektedir.Bereket getirdiğine inanılan ve tüm olumsuzluklar karşında güç verdiğine inanılan Fatma ana elini evimize şans getiren objeler arasında sayabiliriz.

FATMA ANA ELİ

4)KAPLUMBAĞA FİGÜRÜ

Kaplumbağanın bulunduğu ortama pozitif enerji getirdiğine inanılan kaplumbağa simgesi eve koyulduğu zaman ev sahibi olacağı inancı ile evlerde kaplumbağa objesine çokça rastlanmaktadır.Evini sırtında taşıyan bir canlı olmasıyla bilinen kaplumbağa bu sebepten dolayı ev ile bağdaştırılmıştır.Evimize şans getiren objeler arasında kaplumbağada mevcuttur.

kaplumbağa

5)NAZAR BONCUĞU

Senelerden beri nazar boncuğu negatif enerjiyi ortamdan uzaklaştırması ile bilinen bir objedir ve her alana nazar boncuğuna rastlamak mümkündür.Çay bardaklarında ki tasarımlardan, yüzüklerin tasarımına kadar her alanda kullanılmıştır.Neredeyse her evde büyük ya da küçük bir nazar boncuğu görebiliriz.Olumlu enerji yayan ve negatifliği ortadan kaldıran nazar boncuğunu evimizde bulundurmalıyız.

nazar_boncugu-2

6)EDİRNE İŞİ SÜPÜRGELER

Geçmişten günümüze kadar şans getirdiğine inanılan objeler arasında bulunan Edirne işi süpürgeler,aile arası huzur sağladığı, eve mutluluk ve pozitif enerji getirdiği bilinmektedir.Bu yüzden de bu durumdan haberdar olanların evinde Edirne işi süpürgeler bulunmaktadır.

supurge_aynali

7)AT NALI

U şekli hilale yani aya benzetildiği için koruyucu gücü ve talihi simgelemektedir.Bu yüzdendir ki at nalı şans getiren objeler içinde bulunmaktadır.At nası asıldığı yere uçları yukarıya doğru bakacak şekilde asılmalıdır.Kapı üzerine asılırsa şansın evimize kapıdan gireceğine inanılır.Uçları aşağı doğru gelecek şekilde asılmamalıdır.Yoksa şansın aşağıya doğru akıp gittiğine inanılır.

at nalı

8)MELEK FİGÜRÜ

Melek figürlerini pek çok şekilde görmemiz mümkündür.Hem güzel görüntüsü hem de eve getirdiği şansa inanıldığından dolayı melek figürleri oldukça revaçtadır.Diğer objeler ile uyumlu melek figürü alırsak, dekorasyonumuza da katkı sağlamış oluruz.Ayrıca pozitif enerjiyi evimize davet etmiş oluruz.

melek

9)UĞUR BÖCEĞİ

Adından da anlaşılacağı üzere uğur böceği şans getiren bir böcektir.Üzerimize konduğunda bile o günümüz çok güzel geçecekmiş hissiyatı uyandıran uğur böceğini evimizdeki objelerde de kullanmayı tercih etmeliyiz.Böylece uğur böceğinin uğurunu evimize çekmiş oluruz.

ugur-bocegi-kumbara

10)EJDERHA FİGÜRÜ

Zenginlik, başarı ve gücü simgeleyen ejderha, evimizde figür olarak bulundurmak bu özellikleri evimize davet etmek anlamına gelmektedir.Hayatımıza da yenilik getireceğine inanılan ejderha figürünü evimizin uygun bir yerinde kullanabilir ve getirdiği şansa tanık olabiliriz.

ejderha

**Evimize şans getiren objeler her ne kadar batıl inançlar arasında sayılsa da şans getirmesine ümit etmek bile olumlu düşünceye sahip olmamıza neden olur.Bu yüzden bize iyi geleceğini düşünür ve öyle niyet edersek belki de niyetin çektiği şansa sarılabiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *