Gelin buketleri

0
292
gelin çiçeği

Düğün hazırlıkları, formaliteler derken zamanın hızla akıp geçtiğine şahit oluruz. Gelinlik, ayakkabı, saç ve makyaj, düğün mekanı vs bir sürü detay mevcuttur. Bu büyük detaylar arasında kendisine özel yer edinmiş ufak ve bir o kadar narin bir detay vardır ki her gelinin tarzını yansıtan bir detaydır gelin buketleri.

Gelin buketleri aslına bakarsanız çok fazla çeşit içermektedir. Gelinliğimize ve düğün temamıza en uygun gelin buketini seçmek son derece doğru bir davranış olmakla birlikte, fotoğraf çekimlerini dış mekanda yapacaksak gelin buketimize daha bir özen göstermeliyiz. Dikkat edersek gelin buketleri fotoğraf albümünde ki özel yerini koruyup sık sık karşımıza çıkmaktadır. Dilerseniz bize fikir teşkil edebilecek gelin buketlerine bir göz atalım.

1)GÜL BUKETİ

Gül, son derece naif bir çiçektir. Naif gelinlerin seçimi gül buketi seçimimizi sade beyaz güllerden veya karışık renkli güllerden yana kullanabiliriz. Ayrıca açmış ya da tomurcuk halinde olan buketlerden hoşumuza gideni tercih edebilir, son detay dokunuşumuzu tamamlayabiliriz.

gül buketi

2)LALE BUKETİ

Lale seven gelinlerin sayısı da azımsanmayacak kadar fazladır. Lale gelin buketlerinde son zamanlarda kendisine daha fazla yer edinmiştir. İster rengarenk lalelerle sade gelinliğimizi canlandırır, istersek de hareketli gelinliğimizi sade bir lale buketiyle tamamlayabiliriz.Hem zarif hem de hoş görüntüsü ile laleleri gelin buketi olarak tercih edebiliriz.

lale çiçek buketi

3)KIR ÇİÇEKLERİ BUKETİ

Pek çok genç kız hayal etmiştir kır düğünü eşliğinde dünya evine girmeyi. Gelinlik denilince akla gelen masumiyet hissiyatı kır düğünü ile son derece uyumludur. Kır düğünü konseptine en uygun olan gelin buketi kuşkusuz ki kır çiçekleridir. Ama kır çiçekleri buketini tercih etmemiz için illa bir kır düğününe ihtiyacımız yok her mekanda bizlere kendimizi iyi hissettirecektir.

kır çiçeği

4)PAPATYA BUKETİ

Papatya seven kadınlar özel kadınlardır. Gösterişten uzak, sade ve narin kişilerdir genellikle. Papatya gelin buketlerinde oldukça hoş bir görüntüye sahiptir. Yapraklarının beyazlığı ile gelinliğin beyazları bir araya gelince nasılda tatlı durur. Ayrıca papatya gelin buketi ile papatyadan oluşan bir gelin tacı çok güzel durmaktadır.Yapay papatyalar yerine tazesini bulabilirsek daha anlamlı bir hale gelecek olan papatya buketleri doğru bir seçim olabilir.

papatya buketi

5)ORKİDE BUKETİ

Orkide kıymetli bir çiçektir. Evde bakımı bile son derece  özen isteyen bu çiçek, oldukça gösterişli bir görünüme sahiptir. Son zamanlarda gelinleri elinde kocaman bir orkide buketine rastlayabiliriz. Bu orkide buketleri gelinlik ile bir araya gelince oldukça uyumlu bir ikili olabilir.

orkide buketi

6)ZAMBAK BUKETİ

Zambak gelin buketi son derece farklı bir seçim olabilir.Her yerde karşılaşamayacağımız zambak buketi hem farklılık hem hoşluk katabilir. Ayrıca dış çekim için son derece dikkat çekici bir aksesuar olup, düğünden sonra evimizde güzel bir köşede kendisine yer edinebilir.

zambak buketi

7)MAVİ BUKETLER

Marjinal bir seçimmiş gibi görünse de mavi gelin buketleri oldukça güzel bir seçim olabilir.Gelin buketinin masumiyeti ile mavinin huzuru birleşince düğün boyunca elimizden düşürmeyi istemeyeceğimiz bir güzellik ortaya çıkar. Özellikle mavi sümbüller mavi buketler arasında dikkat çekmektedir.

mavi buket

8)LAVANTA BUKETİ

Lavanta kokusunun hoşluğunu bilmeyen yoktur. Genellikle küçük koku keselerinin içinde, oda parfümlerinde lavanta kokusu sıkça kullanılmaktadır. Hem bu kadar güzel bir kokuya sahip olması hem de güzel bir görünümü olması itibariyle lavanta buketi gelinlerin seçimleri arasındadır.

lavanta buketi

9)ORİGAMİ BUKETLER

Gelin buketim hem canlı gibi dursun hem de solmasın istiyorsak origami gelin buketleri tam bize göre. Origami kağıt katlama sanatı ile gelin buketi sanatı bir araya gelince oldukça yaratıcı bir durum ortaya çıkmaktadır.İstediğimiz renkte ve boyutta gelin buketine sahip olabilir, düğünümüze gelen konukları şaşırtabiliriz.

origami buketler

10)KOZALAK VE TAVUS KUŞU TÜYLERİ BUKETİ

Benim gelin çiçeğim en değişiği olmalı diyenler için iki farklı model mevcut. Kozalak ve tavus kuşu tüylerinden oluşan farklı modeller. Kozalak buketi, doğa ile iç içe yapılan fotoğraf çekimleri için çok uygun olacaktır. Ayrıca usta ellerden çıkan bir buket düşünüldüğü gibi kaba durmayacak, aksine son derece güzel olacaktır.

Tavus kuşu tüylerinden oluşan bir gelin çiçeği ise zarifliğimizi gözler önüne sereceği gibi düğün sonrasında ev dekorumuzu tamamlayan bir detay olarak gözümüzün önünde olup, düğün anılarımızı tazeleyebilir.

değişik buketler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *