Gelin saçı aksesuarları

0
492
gelin aksesuarları 1

Gelin olacak kişilerin detayları eğlenceli ama bir o kadar da zordur.Bu zorluklar içerisinde  birisi de gelin saçı aksesuarları da bulunmaktadır.Saçların modeli bile bu kadar önemliyken,aksesuarları nasıl bir önem taşımaktadır bir düşünelim.

*Gelin saç aksesuarları her dönem farklı farklıdır.Ama aynı kalan aksesuar modelleri de yok değildir.Çünkü bu aksesuarda kullanılan malzeme ile alakalı bir şeydir.Mesela inci detayı vazgeçilmez bir detaydır.

gelin-incili-saçı-aksesuarı
Mesela bu modelde inci ağırlığı vardır ve incinin şıklığını gelinlik detayında da kullanmak uyumlu bir gelin olmamızı sağlayacaktır.

incili gelin saçı

*Çiçekler ise bir başka gelin saçı aksesuarıdır ve oldukça popülerdir.Büyük ya da küçük,canlı ya da yapay çiçeklerden oluşan bu saç aksesuarı ise özellikle dış çekimlerde oldukça doğal ve güzel durmaktadır.Çiçek aksesuarını gelin buketimiz ile uyumlu bir hale getirebiliriz.Daha önce yazılmış olan gelin buketleri yazısına linkten ulaşabilirsiniz.

http://balkupuile.com/gelin-buketleri/

 

çiçekli-gelin-saçı-aksesuarları
Böyle büyük çiçek seçimi tüm dikkati saç aksesuarımıza yönlendireceği için düğünün starı gelin saçı aksesuarı olmalıdır.

çiçekli aksesuar

*Asil bir gelin olmak isteyenlerin ilk tercihi olan gelin şapkaları ise adete kraliyet ailesinin düğününe katılmışcasına hissettirip, farklı bir gelin saçı aksesuarı kullanmamıza yardımcı olacaktır.

gelin şapkası
Bu şekilde bir gelin şapkası seçimi için zarif bir gelinlik tercih etmeliyiz.Kabarık veya prenses modeller ile tercih etmemeli ve balık gibi daha dar kesimlere yönelmeliyiz.

gelin aksesuarı şapkalı

*Alın için olan özel gelin saçı aksesuarları da mevcuttur.Daha gelenekçi bir gelin olmaktan yana olanların tercih edebileceği bu model yüz şekline göre de tercih edilmelidir.Mesela alın yapımız geniş ise bu model oldukça başarılı bir seçim olacaktır.Ama daha dar bir alın yapısına sahipsek, farklı saç aksesuarlarına yönelebiliriz.

altın-kaplama-taşlı-gelin-başı-aksesuarı
Gelin başı aksesuarı olarak bulabileceğimiz bu model oldukça farklı bir hava katmaktadır ve şık durmaktadır.

aksesuar

*Arkadan bağlamalı gelin saçı aksesuarları da oldukça hoş durmaktadır.Herkesin kullanmayı tercih etmeyeceği bu model ile hem tarzımı yansıtmış hem de değişik modellere yönelmiş oluruz.Pek yaygın bir model olmaması bizi kullanıp kullanmamakta tereddüde düşürebilir ama kullandığımız zaman bu tereddüdün yersiz olacağını görebiliriz.

bağlamalı gelin başı. modeli

*Başka bir alternatif olarak saç aksesuarlarını örgü şeklinde kullanabiliriz.Örgülerin arasına yerleştirilen saç aksesuarı ise örgünün arasından parlayarak, sade ama dikkat çekici bir hale gelmektedir.

örgü gelin saçı
Örgüler arasına serpiştireceğimiz saç aksesuarları ne kadar güzel görünüyor.Öyle değil mi?

*Ve son olarak dilersek, küçük bir aksesuarı saçımızın bir kenarına iliştirebilir, tercihimizi sadelikten yana kullanırız.Bunlar dışında duvak veya taç da kullanabiliriz.

gelin saçı aksesuarı küçük
Modellerde olduğu gibi küçük aksesuarlar ile de şıklığı yakalayabiliriz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *