Gülümse çekiyorum:)

3
185
fotoğraf

Bazılarımız fotoğraf çekilmek için yaratılmışsa da bazılarımız da bir o kadar fotoğraf çekilmekten nefret eder. Aslında bu negatif durumun en büyük sebebi yeterince fotojenik olmadığının düşünülmesidir. Oysa doğru çekim ile herkes istediği gibi bir fotoğrafa sahip olabilir.

Hemen hemen her şeyde olduğu gibi fotoğraf çekiminin de dikkat edilmesi gereken kuralları vardır. Fotoğraf çekimi kuralları doğru uygulandığında arada gözle görülür bir fark olduğuna şahit olabiliriz.

1)Arka Fon

Muhakkak hemen hepimiz bir vesikalık fotoğraf çekimi için mahallemizde bulunan fotoğrafçıya gitmişizdir. Dikkat ettiysek arka fon genellikle beyazdır. Beyaz fonda kamera tamamen size odaklanacağından beyaz fon en doğru seçimdir.

vesikallık

2)Gün Batımı

Dış mekan fotoğraf çekimlerinde gün batımı fotoğrafçılar için son derece güzel bir durumdur. Gün batımı ile fotoğraflarda çok güzel çıkmamız mümkündür. Kusurları örtmekte adeta bir perde gibi olan gün batımı cildi olduğundan daha canlı göstermektedir.

gün batımı

3)Fotoğraf açısı

Karşıdan ya da aşağıdan yapılan fotoğraf çekimlerinde olduğumuzdan kısa ya da toplu çıkabiliriz. Bu durumun yaşanmaması için olabildiğince yukarıdan çekim yapmalıyız. Ayrıca gıdısı olan ve bundan muzdarip olan kişiler yukarıdan çekim açısı ile bu durumdan kurtulabilirler.

kuşbakışı poz

4)Dik duruş

Fotoğraflarda güzel çıkmak için kesinlikle dik durmaya özen göstermeliyiz. Tabiri caizse süklüm büklüm çıkmayı kim ister ki? Durabildiğimiz kadar dik durarak kendimize bir iyilik yapmış oluruz.

dik duruş

5)Göz dinlendirme

Fotoğraf çekilmeden önce 5 sn kadar gözlerimizi kapatalım.Açtığımızda fotoğraf çekilirsek göz bebeklerimizin daha canlı çıktığına şahit olabiliriz.

göz bebeği

6)Doğal bir gülümseme

En önemlisini ise kasmadan ve içten gelerek objektiflere takılan bir gülümsemedir. Poz vermek değil de poz vermiyormuş gibi doğal olan halimiz ile doğru gülümseme birleşince mükemmeli tanımlayabiliriz. Unutmayalım ki samimiyet fotoğraflarda güzel çıkmamızı sağlayacak ilk noktadır.

3 YORUMLAR

  1. […] Fotoğraf çekmek aslında başlı başına bir meslektir.Fakat farklı bir mesleğe sahip olabilir ve fotoğraf çekmekten keyif alıyor olabiliriz.İşte bu gibi durumlarda bize lazım olan tek şey profesyonel bir fotoğraf makinesidir.Günümüzde sosyal medya güzel ve dikkat çekici fotoğraf çekmeyi beğeni ile bağdaştırmış olsa da sosyal medyaya inat sadece zevk almak ve hobi edinmek amacı ile çekebiliriz.Kişileri çekebileceğimiz gibi doğanın bize sunmuş olduğu eşsiz güzellikleri de ana mühürleyebiliriz. O zaman hemen en güzel kareleri yakalamaya başlamamak için bir sebep yok.Fotoğraf çekmenin püf noktaları için ise linke tıklayabiliriz: http://balkupuile.com/gulumse-cekiyorum/ […]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *