Hafta sonu kaçamağı yapabileceğimiz 6 yer

0
149
Hafta sonu kaçamağı yapabileceğimiz 6 yer

Hafta sonu kaçamağı yapabileceğimiz 6 yer nerelerdir, özellikle gündelik hayatında telaşında boğulup gidenlerin öğrenmesi gerekmektedir.Okul, iş, ev hayatı derken zaman su gibi akıp gider.İşte bu su gibi akıp giden zamanda bizde akıp gitmek istemiyorsak;deşarj olabileceğimiz,tazelenebileceğimiz yerlere gidebiliriz.Ülke dışında da bunu gerçekleştirebiliriz.Fakat bu yazıda ülkemizde mevcut olan ve görmeye değer 6 yer nerelermiş bu konuya değineceğiz.

1)ABANT

Abant hemen hemen herkes tarafından bilinen, hafta sonu gidilmek istenen fakat bir türlü fırsat bulunup gidilemeyen yerlerdendir. Abant, bir doğa harikasıdır.Yenilenmek isteyenler için oldukça doğru bir seçim olan Abant, Bolu’ya 40 dakika uzaklıktadır.Gölün kenarında pek çok restaurant bulunmaktadır.Ayrıca konaklayabileceğimiz oteller de mevcuttur.Kış mevsiminde kar ile birlikte güzelleşen, yaz mevsiminde bisiklet sürme keyfini yaşatan Abant, hafta sonu kaçamağı yapabileceğimiz 6 yer arasında ilk sırada yer almaktadır.

2)SAFRANBOLU

Safranbolu, gidip görülmesi gereken yerler arasındadır.Karabük’ün en büyük ilçesidir.Tarihi evleri, çarşısı, Kaymakamlar evi ve Cinci han ile pek çok gezilecek yerleri mevcuttur.Arnavut kaldırımlı sokaklarında gezerken nostaljiyi yaşayabilir, tarihin kokusunu burnumuzda hissedebiliriz.Konaklamak için butik otelleri, tarihi konakları tercih edebiliriz.Safran bitkisinin yetiştiği ender yerlerden birisidir. Hafta sonu kaçamakları için ideal yerlerden birisidir.Sakin ve dinlendirici aynı zamanda keyif verici bir hafta sonu yaşayabiliriz.

3)POLONEZKÖY

Polonezköy, özellikle İstanbul’da yaşayanlar için ideal bir hafta sonu kaçamağı olacaktır.1800’lü yıllarda Polonyalılar tarafından kurulan Polonezköy’de pek çok işletme ve otel bulunmaktadır.Ayrıca binicilik kulübü ile farklı bir zaman değerlendirmesi yapabiliriz.Kahvaltı keyfinden piknik keyfine kadar çeşitli aktiviteleri değerlendirebiliriz.

Hafta sonu kaçamağı yapabileceğimiz 6 yer

4)İĞNEADA

Şehrin kalabalığından ve gürültüsünden kaçmak isteyenler, kafa dinlemek isteyen kişiler rotalarını İğneada’ya çevirebilirler. Trakya’nın Karadeniz’e kıyısı olan bir köydür.Keşfedilmemiş nadide yerlerden birisi olan İğneada, hafta sonu kaçamağı yapabileceğimiz 6 yer arasında bulunan güzel seçeneklerden biridir.Geniş bir kumsala sahiptir ve mevsim uygunsa denize girme imkanı bulabiliriz.Kış mevsiminde ise sadece orada olmamız bile huzuru bulmamıza yetecektir.

5)ŞİRİNCE

İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı olan Şirince, huzuru vaat etmektedir.Hafta sonu güzel bir kahvaltı yapmak ve tarih kokan sokakları keşfetmek üzerimizde bulunan negatif etkiyi alıp , pozitif enerjiye dönüştürebilir.Turistik bir köy olan Şirince, hem yerli hemde yabancı turistleri ağırlamaktadır.Çarşısında bulunan dükkanlar, şarap mahzenleri ile mürver şurubu içebilir,butik otellerde keyifli zamanlar geçirebiliriz.O halde zaman kaybetmeden hemen Şirince’ye doğru yola çıkabiliriz.

6)ŞİLE-AĞVA

Yine bir İstanbul’a yakınlığı ile avantaj sağlayan Şile-Ağva gidip görülmesi gereken yerlerdir.Konaklama imkanı sunmakla birlikte her mevsim ayrı bir tat vermektedir.Çarşısı, sahilde bulunan balık lokantaları ile keyifli zamanlar geçirebiliriz.Yeşilin en güzel tonlarını barındıran Ağva, sadece hafta sonu değil günübirlikçileri de ağırlamaktadır.İyi ki gelmişim cümlesini kurdurabilecek ender yerlerden biri olan Ağva’ya giderken hava durumuna bakmayı ihmal etmemeliyiz.Zira sert hava koşulları zorlayabilir bizi.

Hafta sonu kaçamağı yapabileceğimiz 6 yer

Ülkemizde günübirlik ve hafta sonu kaçamakları yapabileceğimiz pek çok yer mevcuttur.Bizim için en uygun olanı tercih edip, hafta sonunu unutulmaz anılara dönüştürebiliriz.Kış tatili önerileri için ise linke tıklamamız yeterli olacaktır :

http://balkupuile.com/turkiyede-kis-tatili-yapilabilecek-yerler/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *