Hangi taşlar neye iyi gelir?

0
345
şifalı taşlar

Gündelik yaşamın telaşesi ile zaman zaman kendimizi iyi hissetmediğimiz, yorgun olduğumuz zamanlar olur.Yaşam alanımızda veya üzerimizde bulunduracağımız bazı taşların bize ne kadar iyi geleceğini biliyor muyuz? Hangi taşlar neye iyi gelir? Bunları öğrenirsek şifalı taşlardan faydalanabiliriz.Şifa Allah’tan gelir fakat vermiş olduğu dermanlara vesile olan şeyler vardır.Belki de bu vesilelerden birisi taşlardır.Denemekte fayda var.Bazı taşların nelere etki ettiğine bir bakalım.

şifalı taşlar

 

1)YEŞİM TAŞI

Jade taşı olarak da bilinen yeşim taşı, en güçlü özelliklere sahip olan taşlardan birisidir.Bu yüzden takı sektöründe çokça kullanılmaktadır.

Mutluluk taşı olarak bilinen yeşim taşı, vücudu toksinlerden arındıran ve ağrılara iyi gelen bir şifalı taştır.Duygusal açıdan dengede kalmamızı sağlarken aynı zamanda sihir büyü gibi şeylerden uzak tutar.Kendimize masaj yaparak kullanırsak daha fazla faydasını görebiliriz.

Konsantrasyonu arttırıp, daha sakin ve huzurlu hissetmemize yardımcı olacak yeşim taşı ruhsal sıkıntılara da iyi gelmektedir.

2)TURKUAZ TAŞI

Bir diğer adı firuze taşı olan turkuaz taşı da şifalı taşlar arasında yer almaktadır.Nazara karşı birebir olan bu taşı özellikle yıldızı düşük kişiler muhakkak yanlarında bulundurmalıdırlar.

Huzur vermesi ile bilinen turkuaz taşı sağlık açısından da son derece önemlidir.Kemik erimesi, migren ve öksürüğe iyi gelen bu taş dini bakımdan da oldukça makbuldür.Bu yüzden kolye, bileklik gibi takılarda yanımızda bulundurabiliriz.

3)ZÜMRÜT TAŞI

Dünyada ki en değerli taşlardan birisi olan zümrüt taşı bir o kadar da şifalı bir taştır.Yeşil renge sahip olan bu taş, duygusal yönden denge sağlamaktadır.

Dostluk bağlarını güçlendirdiği bilinmekle birlikte, yetersizlik duygusundan da arındırmaktadır.Ayrıca bağışıklık sistemi düşük olan kişiler zümrüt taşını muhakkak edinmelidirler.

zümrüt

4)AKİK TAŞI

Kullanımı en çok tercih edilen taşların başında gelen akik taşını pek çok takıda görebiliriz.Ölümsüz taş ve yemen taşı olarak da bilinen akik taşı, en çok Karadeniz Bölgesinden çıkarılmaktadır.

Kötü enerjiden koruyan bu taş,metabolizmayı da düzeltip, cinsel anlamda olumlu bir etki sağlamaktadır.

5)AMETİST TAŞI

Meditasyon alanında sıkça kullanılan ametist taşı, sakinleştirici etkisi ile bilinmektedir.Negatif enerjiyi pozitif enerjiye çeviren bu taş, sinirli ve gergin kişiler için biçilmiş kaftandır.

Göz sağlığı için oldukça faydalı olmakla beraber radyasyonun etkisini kırdığı da bilinmektedir.Bu yüzden süs eşyalarında rastlayabilir ve yaşam alanımızın bir köşesinde bulundurabiliriz.

6)KEHRİBAR TAŞI

İsmi en çok duyulan taşlardan birisi olan kehribar taşı,hangi taşlar neye iyi gelir araştırması içerisinde bulunan şifalı taşlar arasındadır.

Oldukça hafif ve saydam bir yapısı olan bu taş, olaylara daha pozitif yaklaşmamızı sağlamaktadır.Zehirlenmelere karşı olumlu bir etkisi olmakla birlikte bademcik rahatsızlığı ve bronşite iyi gelmektedir.

7)AZURİT TAŞI

Çakraları açan azurit taşı, doğal bir şifalı taştır.Göz sağlığı için son derece etkili olan bu taşı özellikle tv ve bilgisayara çok balan kişiler tercih edebilirler.

Bir diğer adı lacivert taşı olan bu taş, düşüncelerin netleşmesine yardımcı olur.Ruhsal olarak uyanık kalmak istiyorsak azurit taşından yapılmış bir bileklik veya küpeyi kullanabiliriz.

8)YAKUT TAŞI

Oldukça sert ve dayanıklı olan yakut taşı, geçmiş dönemlerde akıl hastalıkları için kullanılmış bir taştır.Kan akışını düzene sokmak ile birlikte, negatif enerjiden bizi kurtarmaktadır.

Liderlik duygusunu ön plana çıkaran yakut taşı ile bedenimize dinçlik verip şifasından faydalanabiliriz.

9)MERCAN TAŞI

Devalı taşlar arasında bulunan mercan taşı, hem bedensel hemde psikolojik olarak olumlu etki sağlamaktadır.

Sedef hastalıklarına iyi gelen mercan taşı, hamile kadınlar için oldukça şifalıdır.Doğumu kolaylaştıran ve anne karnında ki bebeğin sağlıklı gelişimini sağlayan mercan taşı,nazara karşı da korumaktadır.Sol olarak konsantrasyon eksikliği bulunan kişiler mercan taşını üzerinde bulundurabilirler.

mercan taşı

10)SAFİR TAŞI

Şans taşı olarak da bilinen safir taşı, kafasını toparlamak isteyenlerin kullanması gereken taşlardandır.İç huzur ve sakinlik veren safir, kişinin kendine olan güvenini de arttırmaktadır.

Kalp üzerinde olumlu etkilere sahip olduğu bilinen safir taşının farklı farklı renkleri mevcuttur.Her rengi ayrı bir şifa içermekle birlikte genel olarak bize farkındalık da  kazandırmaktadır.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *