Her kadının çantasında olması gerekenler ♥

0
431
çanta içi

Kadınların vazgeçilmez aksesuarlarından birisi olan çantalar, hayatımızda önemli bir yer tutmaktadır. Bazen şıklığımızı tamamlarken bazen ise içindekiler sebebiyle hayat kurtarıcı bir hale bürünürler.Peki ama her kadının çantasında olması gerekenler nelerdir?

1)AYNA

Hemen hemen her kadın gün içerisinde aynaya bakma ihtiyacı duyar.Bazen rahatsız olduğumuz bir durumdan emin olmak için bazen makyaj tazelemek için bazen ise tamamen kontrol amaçlı.Farklı tasarımlara sahip küçük el aynalarını çantamızdan eksik etmemeliyiz.

el aynası

2)ISLAK MENDİL 

Gün içinde yaşanan aksiliklere karşı çantamızda ıslak mendil bulundurmalıyız.Hijyen her kadın için önemlidir.Ellerimizi silme ihtiyacı duyabiliriz ya da silmemiz gereken bir şey olabilir.İşte bu gibi durumlarda ıslak mendil yardımımıza koşmaktadır.

ıslak mendil

3)PARFÜM-DEODORANT

Evden çıkarken sıktığımız parfümün etkisi bir süre sonra kaybolmaktadır.Güzel kokmak hepimiz için önemlidir.Gün içerisinde kokumuzu yenilemek istersek bunu çantamızda bulundurduğumuz parfüm ile sağlayabiliriz. Deodorant ise özellikle yaz mevsiminde terleme sonucu oluşabilecek kötü kokulara karşı bizleri korumaktadır.

deodorant

4)KULAKLIK

Özellikle toplu taşıma araçlarında en büyük destekçimiz olan müzik keyfini yaşamamıza kulaklıklar ile ulaşabiliriz.Çantamızda her zaman bulundurmalıyız.Sadece müzik dinlemek değil, video ya da film de izleyebiliriz.

kulaklık

5)AĞRI KESİCİ İLAÇ

Her kadının çantasında olması gerekenler listesinde kendisine önemli bir yer edinen ağrı kesici ilaçlar yaşanılan stres veya uykusuzluk gibi problemler sonucu meydana gelebilir.Yanında ağrı kesici olan var mı sorusunun cevabı biz olmalıyız.Çünkü ağrı kesici ilaçlar gerçek bir kurtarıcıdır.

baş ağrısı

6)KALEM VE NOT DEFTERİ

Kalem ve not defteri sanılandan daha fazla önem arz eder.Aklımızda tutamayacağımız detaylar için not almamız gerekebilir.İşte bu gibi durumlarda not defteri ve kalem çantamızda bulunduğu için büyük mutluluk duyabiliriz.

defter

7)RUJ VE KAPATICI

Makyaj malzemeleri içinde en çok ihtiyaç duyulan ikisi kapatıcı ve rujdur.Bir yere giderken aniden beliren kızarıklık veya sivilce bizlere merhaba diyebilir.Bu gibi durumlarda her kadının çantasında olması gereken şeyler listesinde aklımıza kapatıcı bulundurmamız gelmelidir.Ruj ise yüzümüze anında canlılık kazandırabileceğinden dolayı çantamızda bulundurmayı ihmal etmemeliyiz.

ruj ve allık

8)KÖTÜ GÜN PARASI

Çantamızın bir köşesinde muhakkak bir miktar para saklayalım ve o paranın varlığını zor durumda kalıncaya kadar unutalım.Cüzdanımızı evde unutmuş olabiliriz.Bu gibi durumlarda gerçekten çok işimize yarayacaktır.

cüzdan

9)PED VEYA TAMPON

Her kadının çantasında acil durumlar için ped veya tampon bulunmalıdır. Takvimlerden takip edilemeyen günler beklenmeyen durumlara sebebiyet verebileceğini unutmayalım.

10)ACİL DURUM BİLGİ KARTI

Bir kaza anında yakınlarımıza ulaşabilecekleri acil durum bilgi kartını çantamızda bulundurmalıyız.Kan grubumuz varsa hastalığımız, kişisel bilgilerimiz ve ulaşmasını istediğimiz en yakınımızın iletişim bilgilerinin olacağı kart, önemli bir detaydır.

11)İĞNE- İPLİK 

Aslında son derece önemlidir çantamızda iğne iplik bulunması.Bir düşünelim iş görüşmesine gidiyoruz kısıtlı bir vaktimiz var ve gömleğimizde bir sökük oluştu.İşte o an bir iğne ve iplik yardımı ile bu zor durumdan kolaylıkla kurtulabiliriz.

iğne iplik

12)ÇAKMAK

Çantada bulundurulan çakmağın sigara içmekle alakası yok.Acil durumlar için çantamızda çakmak bulundurmamız gerekmektedir.Kaybolup, ateş yakmamız gereken bir yerde bulunmak zorunda kalabiliriz.Yada karanlık bir ortamda olmasını istediğimiz o minicik ışık çakmağın ışığı olabilir.

çakmak

13)GÖZ YAŞARTICI SPREY

Bazen kendi güvenliğimizi kendimiz sağlamak zorunda kalabiliriz. Issız veya karanlık sokaklardan tek başına geçmek zorunda olduğumuzda göz yaşartıcı spreyler hayat kurtarıcı olabilir.

*Kış veya sonbaharda şemsiye, yaz veya ilkbaharda güneş gözlüğünü unutmayalım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *