Karbonatın dikkat çeken 5 kullanım alanı

0
93
Karbonatın dikkat çeken 5 kullanım alanı

Karbonatın dikkat çeken 5 kullanım alanı ile birlikte pek çok kullanım alanı da mevcuttur.Karbonat son derece faydalı ve geniş kullanım alanına yayılmış mucizevi etkiler yaratmaktadır.Dilersek vakit kaybetmeden kolayca ulaşabileceğimiz karbonatın kullanım alanlarına değinelim.

1)GÜLE GÜLE SİYAH NOKTALAR

Pek çok kozmetik ürünler kullanıp siyah noktalara veda edememiş olabiliriz.İşte bu durumda imdadımıza karbonat yetişecektir.Cildin PH ‘ını nötralize etmeye yardımcı olmaktadır.Siyah noktaların yoğunluğuna göre uygulamamız gereken zamanları kendimiz belirleyebiliriz.Yüzümüzü güzelce yıkadıktan sonra karbonatı su ile karıştırıp macun haline getirelim.Nemli olan yüzümüze uygulayıp, 1-2 dakika bekledikten sonra soğuk su ile arıdıralım.Neden soğuk su? Çünkü cildi canlandırma etkisine sahiptir.Siyah noktalardan kurtulmak bu kadar kolay olmamıştı.

2)AĞIZ TEMİZLİĞİ İÇİN

Ağız temizliği ve bakımı son derece önemlidir.Diş fırçalama alışkanlığını edinmediysek, dişlerimizi kaybetme aşamasına gelince ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlayabiliriz.Karbonat ile daha beyaz dişlere merhaba diyebilir ve tartarlardan da kurtulabiliriz.Karbonatı su ile macun kıvamına getirebileceğimiz gibi suya katıp ağzımızda çalkalayabiliriz de.Seçim tamamen bize kalmış.

3)EV TEMİZLİĞİNDE YENİ YARDIMCI

Ev temizliğine pek çok kadın son derece önem vermektedir.Karbonatı sırf bu yüzden bile sevebiliriz.Peki ev temizliğinde nerelerde kullanabiliriz?

Nemli bir süngere karbonat serpip, mobilyalarımızı silersek mobilyalar için ne kadar iyi etkiler ettiğini görebiliriz.Halıların üzerinde oluşan yağ lekeleri de baş belasıdır.Bundan da karbonat yardımı ile kurtulabiliriz.Tıkanmış su boruları için ve yağ lekesi çıkmayan tencereler için de faydalı olan karbonat, ev temizliğinde geniş bir yelpazeye sahiptir.

4)GÜNEŞ YANIKLARINDA KULLANILABİLİR

Karbonatın dikkat çeken 5 kullanım alanı içerisinde güneş yanıkları olacağı hiç aklımıza gelir miydi?Güneş yanıklarının verdiği zarar ile karbonat sayesinde başa çıkabiliriz.Güneş yanıklarının ağrı ve kaşıntısını dindirmektedir. Ayrıca böcek sokmalarına karşı da iyi gelmektedir.

5)SERT ETİ YUMUŞATMAK İÇİN

Et aldık ve oldukça sert.Yumuşatmak için neler yapabiliriz diye düşünürken imdadımıza karbonat yetişmektedir.Üzerine karbonat döküp, birkaç saat beklersek etlerimizin son derece yumuşa olduğuna şahit olabiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *