Kendini yenileme adımları

0
231
Kendini yenileme adımları

Kendini yenileme adımları nelerdir, neler yapmamız gerekmektedir merak ettiğimiz her şey için yazıyı okumaya devam edelim.Herkes kendi hayatını hisleri ve imkânları doğrultusunda yaşamaktadır.Fakat bazılarımızın hayatı tekrardan ibarettir.Aynı zamanda karamsar ve negatiftir.Bunun sebebi kendimizi yenileyememek ve tazelenememek olabilir.İşte bu gibi durumlar bize uyarı sinyalleri vermektedir.

Kendini yenileme adımları nelerdir?

  • İlk adım olarak kendimizi buna ikna etmeliyiz.Yani kendimizi yenileyeceğimize ve bunun için yapılması gerekenlere uyum sağlayacağımıza kesin olarak karar vermeliyiz.Sonrası zaten çorap söküğü gibi gelecektir.
  • Kendimizi yenilemeye kafamızın içinden başlamalıyız.Negatif düşüncelerden sıyrılmalı ve pozitif olanlara yönelmeliyiz.Bunun için kitaplardan veya filmlerden hatta yaşanmış hikayelerden ders alabiliriz.
  • Fazla kilomuz varsa ondan kurtulmaya çalışmalıyız.Hemen bir beslenme programı yaparak, diyetisyenden yardım alarak, spor salonuna yazılarak veya bir yürüyüş ile başlayabiliriz.
  • Görünüş olarak kendimizde beğenmediğimiz şeyleri değiştirebileceğimiz gibi bunun bir bunalım anında verilmiş karar olmamasına dikkat edelim.Yani ruh halimize göre değişen ve şekillenen bir görünüşe sahip olmak demek sürekli değişmek ve ruh hali değişince pişmanlık demektir.O yüzden saçlarımızın şeklini veya rengini değiştirmek, cilt bakımı yaptırmak gibi daha olumlu ve değiştirilebilen şeylere yönelmeliyiz.

Kendini yenileme adımları

  • Mutlu olmadığımız yerde hayatımızı idame etmek bize oldukça zarar verir ve kendimizi yenilememizi engeller.Bu yüzden sevilmediğimizi veya yeterince değer görmediğimizi düşündüğümüz ilişkilerden kendimizi arındıralım.Yenilenirken yeni insanlara şans verelim.Bir diğer nokta ise çalışma ortamı.Çalışma ortamından ve işimizden memnun değilsek değiştirme çabalarına girelim.Her seçeneğe atlamamak doğru olacaktır.Çünkü istediğimizi bulana kadar çalışma hayatından soğuyabiliriz.Bu yüzden iyice düşünerek emin olarak kararlar almalı ve uygulamalıyız.
  • Yeni hobiler edinmek yenilenmenin bir diğer yoludur.Yeni şeyler öğrendikçe yeni heyecanlar kazanır ve böylece güzel enerjilere merhaba demiş oluruz.Resim yapmak gibi veya yeni bir dil öğrenmek gibi bize güzel şeyler kazandırabilecek hobilere yönelmeliyiz.
  • Her gün yaptığımız rutin şeylerden kurtulmak da gerekmektedir.Mesela aynı yoldan gitmeyi bırakmalı ve alternatif yollar bulmalıyız.Bunun dışında ben her gün şu eylemi yapmadan günü geçirmem diyenler varsa hemen o cümleden vazgeçip, en azından bir gün yapmamayı denemelidir.

Bazen yaşanan olumsuz durumlar bazen ise ihtiyaçtan kaynaklı olması nedeniyle herkes zaman zaman kendini yenileme ihtiyacı duyar.Bu bize iyi gelebilecek ve bizi tazeleyebilecek bir şeydir.Bu yüzden bize uygun olan yollardan gidip yenilenmeyi tercih edersek daha pozitif bir ruh haline bürünebilir, daha kocaman gülümseyebiliriz:)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *