Kırmızının hiç geçmeyen modası

0
139
kırmızı modası

Cesaretin rengi var mıdır deseler hiç şüphesiz kırmızı derim. Geçmişten günümüze kadar şöyle bir baktığımızda kırmızının hiç geçmeyen modası kataloglara hakimdir.

Yaz, kış ya da bahar mevsimi için çeşitli kırmızı renkli moda alternatifimiz mevcuttur. Mesela kış mevsimi için kırmızı bir manto tercih edip, dikkatleri üzerimize çekebiliriz.

kırmızı manto

Ya da kırmızıyı bere, eldiven, atkı gibi daha küçük parçalara serpiştirip detaylarımız ile dikkat çekebiliriz.

kırmızı bere

Hemen hemen her kadının dolabında muhakkak bulundurması gereken bir renktir kırmızı. Tıpkı kış mevsiminde olduğu gibi yaz mevsiminde de çeşitli şekilde kombin yapabiliriz.

gömlek

Mesela böyle bir kırmızı gömlek ile hem spor hem şık olabiliriz. İş hayatında tercih edebileceğimiz gibi gündelik hayata da uyum sağlar. Aslında bu duruma gömleğin modelinin etkisinin olması ile birlikte rengin hakimiyetinin de büyük önemi vardır.

Geçtiğimiz sezona damgasını vurmuş olan fırfırlar kırmızı ile birleşince daha güzel bir hale gelmiştir.

fırfırlı elbise

Fırfır ve kırmızı uyumunun örneğini görselde çok rahat bir şekilde görebiliriz. Fırfır detayı sadece kırmızı rengin çekiciliğiyle bu hale gelebilirdi.

Sadece kıyafette değil aksesuar ve ayakkabı seçiminde de kırmızı rengin hakimiyetini vitrinlerde kapladığı alanlarda ya da moda dergilerinin sayfalarında görmemiz mümkündür.

kırmızı aksesuar

Ve elbette ki makyaj da kırmızının payı yabana atılamaz. Bir klasik haline gelen kırmızı ruj ve rimel ikilisi hem iddialı hem de sade bir makyaj tarzı olması ile kendisine ayrı yer tutar. Tek başına makyajın starı olan kırmızı ruju abartılı kullanmaktan kaçınmalı, kıyafetimize ve ten rengimize en uygun olan tonunu seçmeliyiz.

kırmızı ruj

Ayrıca mat veya parlak gibi seçenekleri olan kırmızı rujları tarzımıza göre tercih edebiliriz.

Kırmızının moda dünyasındaki hakimiyetine dayanarak, istediğimiz parçaları giyebilir, istediğimiz aksesuarlarını hiç tereddüt etmeden kullanabiliriz. Bu gözde renk ile kendimizi daha güçlü hissetmek için ne bekliyoruz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *