Kış gelinlerine özel aksesuarlar

0
203
kış gelinleri

Yaşadığımız mevsime göre gelinlik detayları farklılık göstermektedir. Yaz ya da bahar gelini isek işimiz daha kolayken kış gelini olunca durum biraz daha farklılık göstermektedir.Kış gelinlerinin işi daha zor gibi görünür ama bu zorluğu fırsata çevirmek yine  bizim elimizdedir. Kış gelinlerine özel aksesuarlar ile farklılığımızı yansıtıp zorluğu fırsata çevirmiş oluruz.

Dilerseniz hemen bir bakalım kış gelini olarak kullanabileceğimiz aksesuarlar nelermiş.

1)ELDİVENLER

Hem ellerimizi soğuktan korur hem de son derece şık bir görüntü yakalamış oluruz.Eldiven aslında eskiden gelinliklerde çok fazla kullanılan bir aksesuarmış. Günümüzde popülaritesini biraz kaybetmiş olsa da bazı gelinler seçimlerine eldivenleri de dahil etmektedirler. Kış gelinleri de gönül rahatlığı ile uzun ya da kısa eldivenler olarak gelinliğine uygun olan modelleri tercih edebilirler.

gelinlik

2)BOLEROLAR

Bolero her ne kadar ilk çıktığı zamanlardaki cazibesini kaybetmiş olsa bile yine de gelinliklerde olan cazibesini korumaktadır.Bolerolar kış gelinlerine özel aksesuarlar içerisinde hem en kullanışlı hem de zarif durmasıyla dikkatleri üzerine çekmektedir.Yapay kürk ve saten olanları kış gelinlerini soğuktan koruyacak bir seçim olacaktır.

gelin bolero

 

3)GELİNLİK BOT VE ÇİZMELERİ

Evet yanlış duymadık gelinlik ayakkabısı değil, gelinlik bot ve çizmeleri kış gelinlerinin en şık kurtarıcıları arasındadır.Kış günü açık ayakkabılar hasta olmamıza sebebiyet verebilir.Bu yüzden tasarımcıların son derece özenle hazırladıkları gelinlere özel bot ve çizmeler mevcuttur. Dantelden taş ve inci işlemesine kadar çok fazla alternatif ile karşılaşabiliriz.

 

gelinlik botları

4)PELERİNLER

Pelerin kullanan kadınlar bilirler ki doğru kullanıldığında son derece şıklık katar.Gelinlik için de pelerin aksesuarı kullanabiliriz.Hem farklı olur hem de soğuk havadan bizleri korur.Pelerinler zaten uzun olmakla birlikte gelinliğe kuyrukmuş gibi bir hava verip daha uzun tercih edebiliriz. Tül ya da saten gibi kumaşları gelinliğe en uygun olacak şekilde tercih edebilir ya da diktirebiliriz.

gelin pelerini

 

5)ŞAPKALAR

Yaz gelinleri başına çiçekler takar da kış gelinleri başına şapka takmaz mı? Hemde en güzelinden takar.Kış gelinleri için farklılık oluşturabilecek olan bir diğer aksesuar şapkalardır.Genellikle beyaz renge sahip olmakla birlikte tüy ve dantel gibi detaylar ile daha güzel bir hale bürünmektedir.

gelin şapkası

6)KABANLAR

Gelinlerin üşümemesi için ve gelinlik ile bir bütün haline gelebilecek kabanlar doğru bir seçim olabilir.Fotoğraf çekiminde yanımızda olup hem şıklık kazandıracak hem de bizi titremeye karşı engelleyecek olan kabanlar, düğün sonrası hastalığa merhaba demek istemeyen gelinler için biçilmiş birer kaftandır.

gelin kabanı

 

*Ayrıca şal, atkı ve tüyler gibi kış gelinlerine özel aksesuarlar da tercih edebilir ve kış gelini olmanın tadını çıkarabiliriz.Hangi mevsimde olursak olalım bu özel güne odaklanmalı ve o günü farkında olarak yaşamalıyız.

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *