Kış mevsimini sevdirecek aktiviteler

0
157

Kış mevsimini sevdirecek aktiviteler çeşitlidir.Kış mevsimi henüz gelmeden bile sadece ismini duymak dahi insanların gözünü korkutabilir. Sıcacık bir yazdan sonra battaniyelere, polarlara ve tüylü ev patiklerine alışmamız çok kolay olmayabilir.

Aslında kış mevsimini daha keyifli hale getiren şeyleri bilsek belki de doyamadığımız bir mevsim olur.

Karda Yürümek

Karda yürümek zordur, gelirsen bak aşk budur. Dönsen köşeden şöyle, şarkı söylerim böyle:) Her ne kadar şarkıda karda yürümenin zor olduğu söylense de biz bunu hoş bir melodi olarak aklımızda tutalım. Evet biraz zorluğu olduğu bir gerçek ama verdiği keyfin yanında lafı bile olmaz.Hemen en sevdiğimizi yanımıza alıp, romantik bir kar yürüyüşü gerçekleştirelim.

karda yürümek

Kitap okumak

Pencereden baktığımızda lapa lapa yağan kar nasılda güzel bir manzara sahiptir. İşte doğa bizler için en güzel tablosunu hazırlarken bizde pencerenin kenarında loş bir ışık eşliğinde kaitap okuyarak anın tadını çıkarabiliriz.

kitap okumak

 

Salep içmek

Kış mevsimi denilince akla ilk gelen içecek saleptir. İçimizi ısıtabilecek bu kadar samimi bir içecek daha yoktur. Üzerine serptiğimiz tarçın ile nasıl da mutluluk verir.

SALEP

Sıcacık kek ve kurabiyeler yapmak

Kokusuyla, üzerinden çıkan dumanıyla bizi kendisine çeken bu tatlar, kış mevsimi için biçilmiş kaftandır. Sevdiklerimizle paylaşınca daha bir anlamlı hale gelmekle birlikte, kış mevsiminde içimizi ısıtır.

 

Battaniyenin altında pineklemek

Bilen bilir ne kadar huzur verici olduğunu. Bilemeyenler ise hemen denemelidir. Malzemeler: 1 adet yumuşacık battaniye ve pinekleyecek şahıs:) İster tv izler ister müzik dinleriz. İstersek öylece kar manzarasını izleriz. Orası bize kalmış artık.

Kardan adam yapmak

Kar denilince akla ilk gelen şeylerden birisi kardan adam yapmaktır. Ama ben bu güzelliği  en sona sakladım.Hem büyüklerin hem de çocukların yapmaktan son derece zevk alabileceği kardan adam iki zeytin ve bir havuçla daha hoş bir hale gelir.

 

Görüldüğü üzere kış mevsimi son derece romantik bir mevsimdir. Bize düşen ise bitmeden hemen tadını çıkarmaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *