Kısa saç modası

0
588
Kısa saç modası

Kısa saç modası, bu sene kendini epeyce hissettirmektedir.Geçtiğimiz senelere nazaran uzun saçları daha az görebilir ve bunun aksine kısa saçları sıkça görebiliriz.

Kısa saçları ekranlarda ve sosyal medyada bol bol görebiliriz.Kısa saç hem rahat hem de şık bir görünüme sahiptir.Kullanımının kolay olması ve bakımı için fazla bir uğraş istememesi artı bir durumdur.Fakat dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.Yüz şeklimize hangi modeller gider, nasıl bir kesim bizim için daha uygun olur bunları titizlikle seçmeliyiz.

kısa saç modası

Yıka çık da denilen kısa saç modelleri oldukça pratik ve kullanışlı olmakla birlikte kısa saçlarında kendi içerisinde farklı modelleri mevcuttur.Bu modeller nelerdir bir bakalım.

1)KATLI BOB KESİM

Bob kesim zaman zaman moda olan bir kesimdir.Moda dünyasında belirli aralıklar ile kendisine yer edinmiş olan bu kesim, saçlarına ekstra zaman ayırmak istemeyenler için oldukça doğru bir seçim olacaktır.Mesela çalışan bir kadın ve bebeği olan bir kadın, bu kesim ile oldukça rahat edebilir.Saçlarını yıkadıktan sonra saç şekillendirici sıkıp, şöyle bir düzeltme ile hacimli saçlara kavuşurken, hiç bir işlem yapmadan da kullanılabilir.Bir nebze olsa da saç şekline ve yapısına bağlı olan bob kesim, genel itibari ile rahat kullanılabilen bir saç kesimidir.Ve doğal olarak kısa saç modası içerisinde kendine ilk sıralardan yer edinmiştir.

kısa saç modası

2)tomboy kısa saç kesimi

Üst kısmında uzun perçemlerin olduğu yan ve arka tarafların kısa olduğu bu modeli, yüz hattı daha belirgin olan kişiler tercih etmelidir.Yuvarlak yüzlerde kendini gösterecek bir model değildir.Erkek saç modeline benzer olduğu için, kemikli yüz hatlarına sahip kişilerde oldukça cool ve tarz durmaktadır.Kullanımı da hemen hemen her kısa saç modelinde olduğu gibi oldukça rahattır.Belirgin bir göz makyajı ile daha çok kendini gösterecek olan tomboy kısa saç kesimi oldukça popülerdir.

kısa saç modası

3)KISA KÜT SAÇLAR

Kısa küt saçlar, sokak modasında sıkça karşımıza çıkmaktadır.Oldukça havalı olan bu model, özellikle genç kızlar arasında hızla yayılmıştır.Ekranlarda da sıkça kendini gösteren bu model, hem esmer hem de sarı saçlar da güzel durmakla birlikte kızıl, karamel gibi tonlarda da güzel durmaktadır.Kısalığından dolayı normal bir şekilde toplayamayız ama üst tarafa güzel bir topuz yapıp daha havalı bir görünüme kavuşabiliriz.Koyu bir makyaj ile kendini gösteren bu model, tercih edilebilirdir.

kısa saç modası

4)tıraşlı kısa saç kesimi

Şekil vermekle uğraşmayacağımız bir model arıyorsak, tıraşlı kısa saçlar tam bize göre.İster yanlardan ister  sadece tek bir taraftan istersek de gözümüze hoş gelen yerlerden kazıtıp, duştan çıkıp, istediğimiz yere gidebileceğimiz bir modeldir. Maskülen tarza sahip olan kadınların daha çok tercih ettiği bu model, topuklu ayakkabılar ve ceket ile kombinlendiği zaman harika bir görünüme sahip olmaktadır.

kısa saç modası

5)pixie saç kesimi

İsmini daha önce duymamış olabiliriz fakat aslında yakından tanıdığımız bir saç modelidir.Özellikle dalgalı saça sahip kadınlar arasında yaygın olan bir kısa saç modası haline gelmiştir.Kısacık buklelerin bir taraftan yüzümüze düştüğü ve farklı görünüme sahip bu saç modeli, bir şansı hak eden modeller arasındadır.Oldukça trend bir hale gelen bu model, hem dalgalı hem de kıvırcık saçlarda güzel durmaktadır.

kısa saç modası

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *