Kuru Şampuan Hakkında

0
187
kuru şampuan.jpg 2

Saç, her kadının kendi tarzını göstermektedir.Bu yüzdende en çok yakışan model ve renk yerine içimizden geldiği gibi olsun isteriz.Bazen çok yoğun vakitler geçiririz.Ev,iş,okul vs. derken saçımızı yıkamak için vaktimiz kalmıyor olabilir.Saçımızı yıkamak için vaktimiz yoksa veya yıkmaya üşenmiş isek imdadımıza kuru şampuanlar yetişir.Kuru şampuan hakkında farklı farklı görüşler mevcuttur.Peki bu görüşler nelerdir?

kuru şampuan

*Bazı kişiler duştan yeni çıkmış gibi hissettiğini söylerken, bazı kişilere göre ise saçı temizleme gibi bir durumun söz konusu olmadığını söylemektedir.Saçta bulunan yağı emip, hacim vermektedir.

*Mesela gün içerisinde sigara içilen bir ortama maruz kaldıysak(malum sigaranın saça nasıl sindiğini bilemeyen yoktur.)bu durumda kullanılan kuru şampuan ile tazelenmiş ve ferahlamış hissedebiliriz.

*Pudralı ve pudrasız seçenekleri bulunan kuru şampuanlara en yakın kozmetik ürünleri satan mağazalardan ulaşabiliriz.Pudra içeren kuru şampuanların saçta bir beyazlık bıraktığı gerçeği ise daha çok pudrasızlara yönelmemize sebep olmaktadır.

*Kuru şampuan hakkında bilinen bir başka gerçek ise saçı temizlemediği ve sadece temizmiş gibi gösterdiğidir.İçeriği ile saçta bulunan yağı emer ve yağlı görünümden kurtarır.Genellikle sprey şeklinde satılmaktadır.Çok yakın veya uzaktan değil 15 cm gibi bir mesafeden sıkmamız daha doğru olacaktır.Sonrasında ise saça hafifçe masaj yapıp, biraz beklemek ve saçı fırçalamaktır.

kuru şampuann

*Avrupa ve Amerika’da uzun yıllardan beri kullanılan kuru şampuan ülkemizde de oldukça rağbet görmüştür.Bu sebeple pek çok markanın ürettiği kuru şampuan çeşidi vardır ve cüzi miktardan, daha pahalıya doğru alternatiflerimiz vardır.

*Kuru şampuan hakkında bilmemiz gereken bir diğer önemli nokta ise şampuanı kullandıktan sonra ki ilk duş alımında kuru şampuanı saç derisinden iyice temizlemektir.Yoksa kuru şampuan saçta birikir ve kepekli gibi görünmesine neden olur.

*Kısa zamanda hayat kurtarıcı ürünler arasına giren kuru şampuanı pratik bir şekilde kullanabilir ve günü kurtarabiliriz.Fakat biz yinede sürekli kullanmamaya özen gösterelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *