Maden suyunun faydaları

0
273
maden suyu

Maden suyunun faydaları nelerdir öğrenmeden önce bilmemiz gereken bir şey vardır.Maden suyu ve soda farklı şeylerdir.Karbondioksit gazı maden suyunun içinde zaten varken sodaya sonradan ilave edilmektedir.Maden suyu yoğun mineral içerirken soda için aynı durum söz konusu değildir.Bu ayrımı öğrendikten sonra maden suyunun faydalarına bakabiliriz.

*Maden suyu kilo vermede yardımcıdır.Nasıl mı? kimyasal madde içermediğinden dolayı, kilo alımına sebebiyet vermez.Aksine vücudun yağ dengesini düzenlediği için kilo verdirir.Spor yapan kişiler spordan önce ve sonra maden suyu tüketimine dikkat ederek vücutta ki su kaybını önleyebilirler.

maden suyu

*Cildimize son derece fayda sağlar.Cildin ferahlama ve rahatlamasını maden suyu ile sağlayabiliriz.İçerisinde bulunan siliska parçacıkları, cilde parlaklık kazandırırken, sivilce akne gibi cilt problemlerini de giderir.Bunların yanısıra gözenekleri temizler, kırışıklıkları giderir, kırışık oluşumunu yavaşlatır ve cilde nem sağlar.Bu yüzden cilt sağlığımız için maden suyu kullanmalıyız.

*Bitmek bilmeyen maden suyunun faydaları, mide ağrılarının tedavisinde de kendini göstermektedir.Hazımsız yaşadığımızda hemen aklımıza maden suyu içmenin gelmesi de bu sebepten dolayıdır.Ayrıca kabızlık ve şişkinliğe de iyi geldiği bir gerçektir.

*Saçlar için de maden suyu kullanabiliriz.Maden suyunun saçlara olan faydasını bilen bazı şampuan firmaları şampuanlarının içinde maden suyu kullanmaktadırlar.Saça parlaklık ve güç verirken, saçın sağlıklı uzamasına da yardımcı olmaktadır.

maden suyu faydası

*Kemik sağlığına faydası olan maden suyu içerisinde bulunan kalsiyum ile bu faydayı gerçekleştirmektedir.Kemik sağlığımız için günde bir şişe maden suyu içmeyi unutmayalım.

*Zihin yorgunluğu zaman zaman hepimizin yaşadığı bir durumdur.Bazen çalışma hayatı bazen de üzerinde çok fazla düşündüğümüz konulardan kaynaklıdır bu yorgunluk.Maden suyunun faydaları içerisinde zihin yorgunluğunu giderip, uyanıklığı arttırmak da mevcuttur.

*Maden suyunun faydaları arasında kan basıncını dengelediğini biliyor muyuz? İçerisinde bulunan magnezyum ve kalsiyum ile kan basıncını dengede tutmaktadır.

*Mineral eksikliğini giderme, bazı hastalıkların tedavisini destekleme, diş sağlığına iyi gelmesi, kalp sağlığına iyi gelmesi ve enerji üretimi gibi faydaları da bulunan doğal maden suyuna hayatımızda önemli bir yer vermeli,düzenli tüketmeye dikkat etmeliyiz.

*Son olarak aşırı maden suyu tüketimine dikkat edelim.Sodyum yani tuz içeriği ile böbrek ve tansiyon hastalıklarına kapı aralamaktadır.Bunun dışında doğal maden suyu her yaştan kişiler için son derece faydalıdır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *