Makyaj hileleri

0
202
makyaj hileleri

Kadınlar makyaja oldukça önem verir. Her dönemde farklı makyaj trendleri olsa bile makyaj kendi başına her zaman bir trenddir. Yüz hatlarımıza ve ten rengimize uygun makyaj seçimi bizi bir adım öne taşır.Her kadının bilmesi gereken makyaj hileleri mevcuttur. Bu hileler neymiş bir bakalım:

1.Sık kuruyan maskaralar için çözüm önerisi

Maskara, göz makyajını tamamlayan en temel makyaj malzemelerindendir. Öyle ki başka hiçbir göz makyaj malzemesi kullanmadan, sadece maskara ve ruj ikilisi ile uyum yakalayabiliriz. Makyaj hileleri içinde bilmemiz gerekir ki maskaramızı daha uzun süre kullanabilmek için içine 1-2 damla göz damlası eklersek daha uzun süreli kullanabiliriz.

maskara

2.Koyu renkli ruj kullanımı

Ruj, makyajın tamamlayıcı unsuru olmakla birlikte, aslında son derece önemlidir. Makyaj hileleri konusunda koyu ruj seçimine değineceğiz.Koyu bir ruj sürdüysek dişlerimize bulaşma ihtimali çok yüksek bu yüzden ruju sürdükten sonra, işaret parmağımızı büzüştürdüğümüz dudaklarımızın arasına koyuyoruz. Böylece fazlasını almış olur, dişlerimize bulaşmasını engelleriz.

koyu ruj

3.Baz kullanımı

Cildimizin temizlendiğine emin olduktan sonra baz kullanmalıyız.Fondötenden önce uygulanması gereken baz ile kusurlarımızı örtebiliriz. Ayrıca kolajen serumları kuru cilt tipleri için oldukça doğru bir seçim olacaktır. Kadifemsi görüntü, pürüzsüz cilt,ton farkını dengelemek ve kalıcılığı arttırmak ise makyaj bazının faydalarıdır.

makyaj bazı

4.Kirpik kıvırıcı kullanımı

Bilindiği üzere kirpik kıvırıcıların kirpikler üzerinde oldukça etkisi vardır. Kirpikleri daha belirgin bir hale getirirken, aynı zamanda daha uzun görünmesine de yardımcı olur. Saç kurutma makinesi ile el yakmayacak kadar ısıttığımız kirpik kıvırıcısını kirpiklerimize uygularsak daha uzun süre kıvrık kalmasını sağlamış oluruz.

kirpik kıvırma

5.Dudakların daha dolgun görünmesi için

Dudaklar makyajın önemli bir dokunuşudur. Hemen hemen her kadın dolgun dudaklara sahip olmak ister bu yüzden çeşitli operasyonlar bile geçirebilirler. Ama buna gerek kalmadan bir takım makyaj hileleriyle daha dolgun dudaklara sahip olabiliriz. Kullandığımız ruj ile aynı renkte dudak kalemi kullanabiliriz veya dudak kalemini ruj gibi kullanabiliriz. Açık renkli rujlar ve dudak balmı ile de daha dolgun görünebilir. Aynı zamanda dudağımızın ortasına süreceğimiz parlatıcı ile de dolgun görünüme kavuşmamız mümkündür.

ruj

6.Göz hileleri

Makyajda dikkat etmemiz gereken bir takım göz hileleri mevcuttur. Bu hileleri kullanabilmemiz için öncelikle göz yapımızı bilmemiz gerekmektedir.Küçük gözlerimiz varsa ve daha büyük göstermek istiyorsak dışına siyah kalem çekebilir, far ile kalem çekermiş gibi dağıtabiliriz. Daha iri ve parlak görünmesi için ayrıca gözün içine beyaz kalem çekebiliriz. Bunların aksine daha küçük göstermek istediğimiz gözlerimiz için ise gözlerin içine  ve içten kirpik diplerine siyah kalem çekmektir.Eğer bu kadar koyu makyajdan hoşlanmıyorsak kahverengi bir kalemle de bu işlemi gerçekleştirebiliriz.

göz makyajı

7.Daha küçük ve ince bir burun için

Burun, yüzün tam ortasında yer aldığı için makyajın en çok dikkat çeken kısmıdır aslında.Burnumuzu daha küçük göstermek için öncelikle bir aydınlatıcıyı düz bir şekilde yanlara dağıtmadan burnumuzun üst kısmına uygulayalım.Ten rengimizden daha koyu bir fondöteni burnumuzun ucundan far fırçası ile yukarı doğru sürelim. Bu fondöteni hat çizgileri belli olmayacak şekilde dağıtalım.Son olarak hem aydınlatıcının hem de fondötenin olduğu yeri pudra süngeri ile silelim. Bu şekilde daha küçük bir buruna sahip olabiliriz.

burun inceltme

8.BB Kremimizi kendimiz oluşturabiliriz

Son zamanlarda popülerliği artış gösteren bb kremler hem ağırlık vermeden kusurları kapatır hem de doğal bir görünüm kazandırır. BB kremimiz mevcut değilse  ya da çok sık kullanmadığımız için almak istemiyorsak ve kapatmak istediğimiz kusurlarımız varsa elimizde bulunan bir kapatıcı ile nemlendirici kremi karıştırarak kendi bb kremimizi oluşturabiliriz.

BB KREM

9.Daha kalkık görünen kaşlar için

Düşük kaşlara sahipsek ya da düşük değilse ama yine de biraz daha kalkık görünsün istiyorsak kesinlikle kaşlarımızı üst kısmından almayalım. Eğer o şekilde alırsak daha aşağıda görünür. Kaşlarımızın bittiği yere uygulayacağımız aydınlatıcı ile de kalkık bir görünüme sahip olabiliriz. Seyrek olan kaşları doldurmakta bir çözüm yoludur.

kalkık kaş

10.Kolay eyeliner nasıl çekilir?

Gözlere anlamlı bir ifade katan eyeliner çekmek bazı kadınlar için oldukça zor bir işlemdir. Ellerimizin titremesi bu zorluğun başlıca nedenidir. Bu sıkıntıyı ortadan kaldırmak için ellerimizi destekli bir yere koyup çekebiliriz.Düz bir çizgi halinde çekmeden önce küçük küçük noktaları çizgi haline getirebiliriz.Çekeceğimiz yere bant yapıştırabilir ya da kaşık koyabiliriz.

eyeliner

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *