Makyajsız güzel görünmek

0
214
makyajsız güzellik

Makyajın kişileri değiştirdiği bir gerçektir.Doğru uygulandığında güzel hatları meydana çıkarması da bir gerçektir.Peki makyaj yapmadan da güzelliğimizi meydana çıkaramaz mıyız?Makyajsız güzel görünmek elbette bizim elimizde.Peki ama nasıl?

makyaj

1)UYKU

Güzel bir cilt istiyorsak öncelikle uyku düzenimize dikkat etmeliyiz.Gerekli olan uykuyu almamız lazım.Aksi durumda yüzümüz yorgun, bitkin ve hatta hastaymış gibi görünür.Ayrıca göz şişliğini de bu olumsuzluklara ekleyebiliriz.Ama gerekli uyku alındığında daha parlak bir cilt ve daha güzel bir enerjiye sahip olabiliriz.Bu da daha güzel görünmemizi sağlar.

uyku

2)PEELİNG VE CİLT BAKIMI

Cilt bakımı en az uyku kadar önemlidir.Güzel bir cilt istiyorsak ona iyi bakmalıyız.Ölü derilerden kurtulup, canlılık kazandırarak yaşımızı olduğundan daha genç bile gösterebiliriz.Ayrıca cilt yapımıza uygun cilt maskelerini de ihmal etmeliyelim.Işıl ışıl bir cildin ne fondötene ne de kapatıcıya ihtiyacı vardır.

3)PARLAK GÜLÜŞLER

Diş bakımı son derece önemlidir.Bu yüzdende güzellik denilince akla ilk gelen şeyler arasındadır.Makyajsız güzel görünmek istiyorsak bakımlı ve temiz dişlere sahip olmalıyız.Özellikle sigara ve çay içmek güzel gülüşleri engeller.Bu yüzden beyazlatıcı ürünler kullanabilir ve düzenli fırçalayabiliriz.

güzel gülüşler

4)SAĞLIKLI SAÇLAR

Şüphesiz ki saçlar güzel görünen bir kadının es geçilmez aksesuarıdır.Bakımlı ve sağlıklı saçlar ile son derece bakımlı ve güzel görünebiliriz.Zaman zaman kendimizde yapacağımız değişimler ise bize en çok yakışan renk ve modeli bulmamızda yardımcı olabilir.Düzenli olarak kırıklarını aldırıp, beslenme ile desteklenen saçlar her zaman güzel görünmemizi sağlayacaktır.

5)DUDAK BAKIMI

Cildimize gösterdiğimiz özeni dudaklarımız içinde göstermeliyiz.Çatlamış dudaklar son derece rahatsız edicidir.Bu yüzden peeling yapmalı ve dudak nemlendirici kremler kullanmayı ihmal etmemeliyiz.Ruj sürmeden de canlı renkli dudaklara sahip olabilir ve güzelliğimize güzellik katarız.

6)ŞEKİLLİ KAŞLAR

Kaşlar, yüzümüzde en çok dikkat çeken noktalardan birisidir.Şekilsiz ve dağınık kaşlar göze hoş gelmemektedir.Kaşlarımız kalın olabilir ama kalınken bile bakımlı durabilmeli ve göze hoş gelmelidir.Kaşlarımızı tarayarak bakımını ihmal etmemeli ve bu detayı atlamamalıyız.

7)BESLENMEYE ÖZEN GÖSTERMEK

Sağlıklı bir beslenme, sağlıklı bir birey olmak için gereklidir.Yediklerimiz cildimizi doğrudan etkiler bu yüzden yediklerimize dikkat etmeliyiz.Bol bol su içmeli ve sebze-meyve tüketimine dikkat etmeliyiz.Böylece daha güzel görünebiliriz.

8)Kendimizle barışık olmak, kendimizi sevmek, içimizi güzelleştirmek ve pozitif olmak makyaja ihtiyaç duymadan daha güzel olmamızı sağlayacaktır.Ve unutmadan içten bir gülüşün verdiği güzelliği en pahalı markaların kozmetik ürünlerinde bile bulamayız ♥

beslenme

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *