Negatif enerjiden kurtulmanın 3 yolu nedir?

0
200
Negatif enerjiden kurtulmanın 3 yolu nedir?

Negatif enerjiden kurtulmanın 3 yolu nedir? Aslında bu soru pek çok kişi tarafından son derece önem arz etmektedir.Özellikle enerjisi düşük olan kişiler.

Enerji, düşündüğümüz gibi sadece karşı taraftan alınan bir etki değil, kendi içimizde de mevcuttur.Yani negatif olan o enerjiyi sadece başkalarından almaz, kendimizde üretebiliriz.Bu durumun farkında olursak elbette ki önlemlerimi alabiliriz.Peki ama ya farkında olamazsak? İşte o zaman kaynağını bulmadan sonuca odaklanır dururuz ve bu boşa kürek çekmekten başka bir şey değildir.

Negatif enerjilerden kurtulmanın yolları nelerdir birlikte inceleyelim.

1)OLUMLU DÜŞÜNCE

Olumlu düşünmek sanıldığı kadar kolay olmamakla birlikte sanıldığı kadar zorda değildir.Bazen bulunulan şartlar ve yaşanılan durumlar olumlu düşünmeyi zorlaştırıyor olabilir.Fakat en nihayetinde sürekli olumsuz düşünce bizi istemediğimiz durumlara sürükleyebilir.Aklımıza olumsuz bir düşünce hemen kendimizi durdurmalı ve farkında olmalıyız.Gülümsemek ise olumsuzluktan kurtulmanın ilk adımıdır.

21 gün kuralını uygulayabiliriz.21 Gün boyunca moralimizi bozmamaya gayret ederek, sevdiğimiz şeylerden zevk alarak ve olumlu düşünebiliriz.Öğrenilmiş davranışlar kişiler üzerinde son derece etkilidir.Ve biz olumlu düşünmeyi kendimize öğretelim.

2)YAŞANILAN ANIN FARKINDA OLMAK

Ne dün ne yarın…aslında her şey 5 harften oluşan bugündür.Şuan ne yapıyorsak bırakıp bir düşünelim. Neredeyiz, nerede olmak isteriz?Bu soruya milyonlarca cevap bulabiliriz.Ama mühim olan şuan olmak istediğim yerdeyim diyebilmektir.Bazen her şey istediğimiz gibi olmaz.Olmaması da daha hayırlıdır ama biz bu yönünü göremeyiz.

Çevremizde geçmişe takılıp kalan çok fazla kişi bulabiliriz.Belki bizde o düşünceye sahip kişiler arasındayız.Ama bilmiyoruz ki insanın en büyük düşmanı yine kendisidir.Ne yaparsak yapalım severek, haz alarak yapmaya çalışalım.Ev temizlemekten sıkılmış bir ev hanımına temizlik yapmak eziyet gibi gelir.Oysaki bu durumu kabul ederek ve temizlikten zevk alarak yaparsa, evin temizlenmiş son hali oldukça haz vericidir.Veya ders anlatmaktan bıkmış bir öğretmen ne kadar verimli olabilir? Yaşanılan anın, yaptığımız işin farkında olalım ve bu doğrultu da olumsuz enerjilerden kendimizi sıyıralım.

3)ŞÜKRETMEK

Şükretmek, oldukça muhteşem bir kötü enerji kovucudur.Şükrederek hayatımıza güzel enerjileri çekeriz.Her zaman herkes için her şey çok yolunda değildir.Dertlerini bilmediğimiz kişilerin sıkıntıları belki bizim taşıyamayacağımız boyuttadır.Sadece görünen kısımlarla ilgilenip başımıza gelen olumsuz durumlardan hayıflanmayalım.Şükretmeyi öğrenir ve devamlı şükredersek daha olumlu duygu haline büründüğümüzü görebiliriz.

Negatif düşünceler maalesef zaman zaman hayatımızda olur.Bazen daha sık bazen daha az ziyaret eder bizi.Bu durumun sadece bizim başımıza gelmediğini bilmeliyiz.Önemli olan bizi ziyaret etmesi değil, onu en güzel şekilde ağırlayıp göndermektedir.Derin bir nefes alalım ve yüzümüzde kocaman bir gülümseme ile pozitif düşünceleri kendimize doğru çekelim.Çünkü biz çok değerliyiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *