Ölümdür yaşanan tek başına aşk iki kişiliktir

0
209
Ölümdür yaşanan tek başına aşk iki kişiliktir

Bazı şeyleri yalnız yapamayız. Bunu öncelikle çocukken gittiğimiz parkta ki tahterevalliden öğreniriz. Tek başına anlamı olmayacak bir eğlence aracıdır aslında. Ya da tek başına sohbet edemeyiz. Satranç veya dama oynayamayız. İşte bunlardan çok daha fazlası bir şey var ki  adını bir şiire vermiş olan gerçek ölümdür yaşanan tek başına aşk iki kişiliktir.

Bazen karşılık bulamadan yaşanan sevgiler olur. Ne olsa bir gün beni sevecek düşüncesi ile zaman öylece akar gider. Oysa bunu kendimize yapmamalıyız. Verdiğimiz değerin karşılığını bulduğumuzda bize yaşatacağı mutluluk varken neden yalnız yaşayıp, yalnız yaşlanalım ki?

Bizleri hak etmeyen sevgilerin peşinden gitmeyelim. Çünkü verilen hediye bir sarılma ile taçlandırıldığında anlamlıdır. Ya da gidilen bir film sevdiğinle izleyince gülümsetir. Bu yüzden bazı yükleri anlamsız bir şekilde kendimize yüklemekten vazgeçip, iki kişilik yaşayalım bu özel duyguyu.

Sıkı sıkıya tutabileceğimiz o ele karşıdan bakmak ile yetinmeyelim. Susup kabullenmek yerine paylaşmayı deneyelim. Çünkü mutluluklar paylaştıkça çoğalır. Eğer paylaşım sonucunda payımıza düşen yalnızlık ise bu yalnızlığa sahip çıkmayalım. Ortada kalacak diye düşünmeyelim. İlla ki bulunur birileri sahiplenecek ya da belki bulunmaz kendi karanlığında kaybolup gider..

Tıpkı bir kum tanesi gibi milyonlarca insanın olduğu bu yerde neden yalnız yaşansın en özel anlar? Aynı güneşin altında sıcacık gülümsemek, aynı yağmurun altında sırılsıklam olmak varken araya koyulan mesafe ile sadece aynı gökyüzünün altında olmak ile yetinmek neden? Unutmayalım ki en doğru sandığımız kişi belki de en sevdiğimiz bir yanlıştır. Kendi değerimizin farkına varalım ve çok değerli olan zaman avuçlarımız da eriyip tükenmeden en doğru insana ulaşalım. Bu mutluluğu ertelemeyelim. En nihayetinde aşk iki kişiliktir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *