Pürüzsüz bir cilt için 7 öneri

0
53
Pürüzsüz bir cilt için 7 öneri

Pürüzlü bir cilt pek çok kadının problemidir. Görüntü açısından son derece rahatsız eden bu görüntüden nasıl kurtulabiliriz ve nelere dikkat etmemiz gerekir?

1)FIRÇA İLE MASAJ YAPMAK

Fırça masajı oldukça popüler bir hale gelmiştir. Öyle ki piyasada ünlü kadınların kendi adını taşıyan fırçalar görmek mümkündür. Cildimize fırça yaparak, cildimizi ölü hücrelerden temizleyebiliriz. Ayrıca kan dolaşımını hızlandırıp, daha yumuşak bir cilde sahip olmamıza yardımcı olmaktadır. Dairesel hareketler ile çok sert olmayan fırçalar ile masaj yapmak pürüzsüz bir cilde kavuşmamıza yardımcı olmaktadır.

2)NEMLENDİRME

Cildimizin kurumasına izin vermemeliyiz. Sık sık nemlendirmeliyiz. Yüzümüze gösterdiğimiz önemi cildimize de göstermeliyiz.Nasıl ki yüzümüze güneş kremi sürmeden güneşe çıkmıyorsak, cildimizi nemlendirmeden de güne başlamamalıyız. Veya uyumadan önce uygulayabiliriz.

cilt pürüzsüzlüğü

3)SAĞLIKLI BESLENME

Sağlıklı beslenme görüldüğü üzere hayatımızın her alanında son derece önemlidir ve her konuda olduğu gibi bu konuda da yardımcıdır. Fazla yağlı tüketmek, ciltte sivilce oluşumuna neden olmaktadır. Pürüzsüz bir cilt için sağlıklı beslenmeye özen göstermeliyiz.

Sağlıklı yaşam önerileri için: http://balkupuile.com/saglikli-yasam-onerileri/

4)CİLT MASKELERİ KULLANMAK

Cildin özel bir bakıma ihtiyacı olduğunu unutmamalıyız.Bunun için özel olarak üretilen cilt maskeleri mevcuttur. Düzenli uygulama ve bakım ile pürüzlere veda etmemiz mümkündür.

5)DAR KIYAFETLERDEN KAÇINMAK

Dar kıyafetler son derece zararlıdır. Kan akışını engellemekten, varis oluşumuna sebep olabileceği gibi cildi sıkıp, sivilce oluşumuna sebebiyet vermektedir. Bu yüzden daha esnek ve rahat kıyafetler giymeliyiz.

6)KULLANILAN SUYUN ÖNEMİ

İçtiğimiz suya dikkat ediyoruz peki ama kullandığımız suya da aynı şekilde dikkat ediyor muyuz? Klorlu ve kireçli sular cildi sertleştirmektedir. Filtrelenmiş sular ise cilt için oldukça faydalıdır.

7)DENİZ SUYUNDAN FAYDALANMAK

Deniz suyunun ciltteki sivilce ve aknelere iyi geldiği bilinen bir gerçektir. Cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olmaktadır fakat kurutucu etkisini de göz önünde bulundurmalı ve nemlendirmeyi unutmamalıyız.

Cildimiz bizlere verilmiş birer armağandır ve onlara gereken özeni göstermeliyiz. Temizliğini ihmal etmemeli, güneş ışınlarından korumalıyız. Düzenli bakımla da daha pürüzsüz ve yumuşacık bir cilde kavuşabiliriz.

pürüzsüz cilt
Unutmayalım ki cildimiz bizim en değerli giysimizdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *