Sabahları aç karnına Türk kahvesi içmek zararlı mı?

0
272
Sabahları aç karnına Türk kahvesi içmek zararlı mı?

Sabahları aç karnına Türk kahvesi içmek zararlı mı? Bu soru kahve severlerin aklına takılan sorulardan bir tanesi belki de en çok sorulanlar arasındadır.Kahve içmek kimi için bir alışkanlık kimi içinse bir keyiftir. Hâl böyle olunca kahveyi ne zaman, aç karnına mı tok karnına mı içmek gerekir gibi sorular belirir.

Milyonlarca kişinin güne kahve ile uyandığı bir gerçek vardır.Ben sabahları uyanamıyorum, bir kahve içmeden kendime gelemiyorum diyenlerin sayısı azımsanmayacak kadar fazladır.Kahvenin yararları olduğu biliyoruz fakat aç karnına boş mide ile içilen kahvenin zararının farkında mıyız?

  • MİDE PROBLEMLERİ

Midede bulunan hidroklorik asit yediklerimizi sindirmektedir. Kahve bu asidi arttırmaktadır.Mide boş olduğu zaman bu asit artışını karşılayacak besin bulunmamaktadır.Ve doğal olarak sindirim yavaşlar.Vücutta bulunan sindirilmemiş besinleri yiyen bakteriler, hidrojensülfit üretip gaz oluşumuna sebep olmaktadır.Asit yükselince midede yanma hissi, hazımsızlık gibi problemler oluşmaktadır.Bunun sebebi ise kahvede bulunan asit, enzim ve yağlardır.

  • İŞTAH KAYBI

Kulağa ilk başta oldukça güzel gelebilir.Özellikle kilo vermek isteyenler için oldukça güzel bir seçenekmiş gibi durabilir.Fakat bu durum tahmin edildiği gibi güzel değil.Peki ne açıdan zararlı bu durum?

Vücudumuzun kahvaltının sağlayacağı enerjiye ihtiyacı vardır.Kahve içince iştahı kapatır ve kahvaltı etme gereği duymayız.İlla içmek istiyorsak kahvaltıdan sonraya bırakabiliriz.Veya gün içerisinde içebiliriz.

Sabahları aç karnına Türk kahvesi içmek zararlı mı?

  • Ayrıca uykuda huzursuzluk, insomnia, anksiyete sebep olup kalsiyum ve demir emilimini yavaşlatabilir.Bu yüzden sabahları aç karnına Türk kahvesi içmek zararlı mı? sorusunun cevabı ne yazık ki evet.Kahveyi içtiğimiz saate dikkat edip, sağlığımızı korursak sıkıntı yaşamayız.Unutmayalım ki Türk kahvesi zararlı değil, içilen zaman ve açlık- tokluk durumu önemlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *