Saçların hızlı uzaması için neler yapmalıyız?

0
273
Saçların hızlı uzaması için neler yapmalıyız?

Saçların hızlı uzaması için neler yapmalıyız? Bu sorunun cevabı kadınlar için önemlidir.Çünkü kadınlar için saçları kırmızı çizgidir.Fakat bu derece önemli olan saçlar günümüzde sadece kadınlar için değil, erkekler için de oldukça önemli bir duruma gelmiştir.

Saçların hızlı uzaması için dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar vardır.Bunlara dikkat edersek, kısa zaman içerisinde istediğimiz boya ulaşabilir.Kısa kesim son zamanlarda popüler bir hale gelmekle birlikte modern bir hava da katmaktadır.Fakat uzun saçın modası her daim devam etmektedir.Üstelik doğru kesim ile de uzun saçlarda da modern havayı yakalayabiliriz.

Saçların hızlı uzaması için neler yapmalıyız?Maddeler halinde inceleyelim.

1)DÜZENLİ OLARAK KIRIKLARINI ALDIRMAK

Düzenli olarak saçların ucundan kırıkları aldırmak, saçların yenilenmesini ve daha hızlı uzamasını sağlayacaktır.Maşa, fön gibi sıcak işlem gören saçlar zamanla kırılmaya ve çatallaşmaya başlar.Kırıklarını aldırmazsak eğer saçlarımız uzamaz ve zamanla yıpranır.

2)DÜZENLİ BAKIM MASKESİ YAPMAK

Saçlar için düzenli bakım maskeleri mevcuttur.Kozmetik ürünlere şüpheli yaklaşıyorsak eğer daha doğal olanlara yönelebiliriz.Mesela zeytinyağı maskesi yapmak bir alternatif olabilir.Zeytinyağı saçlar için son derece önemlidir.Kuruyan saça nem terapisi yapmak saçların hızlı uzaması için önemlidir.

3)SAÇLARI DEVAMLI TOPLAMAK

Saçlarımızı devamlı toplarsak hızla uzamasının önüne geçeriz.Saçların hızlı uzaması için neler yapmalıyız? Sorusunun en önemli cevaplarından birisidir.Saçları devamlı ve çok sıkı toplamak oldukça zararlı bir davranıştır.Zaman zaman açık bırakarak saçların rahatlamasını sağlamalıyız.

4)ELMA SİRKESİ

Doğrudan değil, durulama suyuna elma sirkesi damlatmak saça iyi gelen yöntemler arasındadır.Elma sirkesinin ne kadar sağlıklı ve besleyici olduğunu bilenler bilir.Bu yüzden elma sirkesini saçlarımızın hızlı uzaması için de gönül rahatlığı ile kullanabiliriz.

Saçların hızlı uzaması için neler yapmalıyız?

5)BESLENMEYE DİKKAT ETMEK

Beslenme bizi her yönümüz ile olumlu veya olumsuz yönde etkilemektedir.C ve E vitamini ile saçlarımızın sağlıklı olmasına katkıda bulunabiliriz.Öyle ki yanlış beslenme ile saçların kırılması ve dökülmesine sebep olabilir.Saçlarımızın hızlı uzamasını, sağlıklı ve parlak olmasını istiyorsak beslenmemize dikkat etmemiz gerekmektedir.

6)SATEN KUMAŞLI YASTIKLAR

Pamuklu kumaşa sahip olan yastıkların saçlarımızı sürtünme yolu ile kolaylıkla döktüğünü biliyor muyuz?Yastık seçimini doğru yaparak saçlarımızın sağlıklı kalmasını sağlayabiliriz.Sağlıklı saçlar eşittir hızla uzayan saçlar olduğu için yastık kılıflarını satenden tercih edebiliriz.

Ayrıca malum önümüz kış mevsimi ve kış mevsiminde saçlarımızı korumak kolay değildir.Kış mevsiminde saç bakımı hakkında bilgi sahibi olmak için linke tıklayabiliriz: http://balkupuile.com/kis-mevsiminde-saclar-icin-bakim-onerileri/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *