Seyahate çıkarken yanımıza neler almalıyız?

0
347
seyahat

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte seyahat planları da gündemimize gelmeye başladı.Nereye gitsem, nasıl bir tatil planı yapsam gibi sorular içerisinde kaybolurken önemli bir konuyu gözden kaçırmayalım.Seyahate çıkarken yanımıza neler almalıyız?

seyahate çıkarken neler almalıyız

Seyahate çıkarken yanımıza aldığımız şeyler bazen hayat kurtarıcı olabilir.Çünkü yolda giderken veya gittiğimiz yerde bizi hoş sürprizler beklemiyor olabilir.Bunları göz önünde bulundurarak, seçimlerimizi doğru yapmalıyız.

Peki Seyahate çıkarken yanımıza neler almalıyız?

1)RESMİ EVRAKLAR

Seyahat denilince akla sadece yaz tatili gelmemelidir.İş seyahati de olabilir.Bu yüzden evraklarımızı tamamlamalıyız.Bunun dışında resmi evraklar içerisine nüfus cüzdanı, pasaport,ehliyet gibi belgelerimizi de eklemeliyiz.

2)SU VE ATIŞTIRMALIKLAR

Yanımıza bol bol su ve atıştırmalık alalım.Çünkü açlık ve susuzluk neticesinde sağlığımızdan olabilir ve zor durumda kalabiliriz.Belki yolumuzun üzerinde bunları bulabileceğimiz bir yer vardır.Peki ama ya yoksa?

3)YEDEK ŞARJ ALETİ VEYA POWERBANK

Teknolojiden uzak kalmak belki tatil için ideal olabilir ama gerekli olan durumlarda olması da imdadımıza yetişir.Yol tarifi için navigasyondan yardım istemek durumunda kalabiliriz ve böyle bir durumda şarj aniden bitebilir.Powerbank yardımıyla bu durumdan hemen kurtulabiliriz.

4)FOTOĞRAF MAKİNESİ

Yolda giderken veya gittiğimiz yerde harika güzellikler bizi bekliyor olabilir.İşte bu gibi durumlarda fotoğraf makinesi ile gerçek fotoğraflar çekebilir ve anı olarak saklayabiliriz.Günümüzde fotoğraf çekme işini her ne kadar cep telefonları üstlenmiş olsa bile fotoğraf makinesi ile çekmenin tadını ve avantajlarını bilenler bilir.Bu yüzden yanımızda bulundurmakta fayda var.

fotoğraf makinesi

5)NOT DEFTERİ VE KALEM

Her an her yerde lazım olabilecek iki detay varsa o da not defteri ve kalemdir.Bir yere not bırakmamız gerekebilir veya acil bir durumda kaldığımızda not alma zorunluluğumuz ortaya çıkabilir.İşte bu gibi durumlardan uzak kalmak için yanımızda bulundurmalıyız.Bize ağırlık yapmayacak ama faydalı olan şeyler arasında bulunmaktadırlar.

6)İLK YARDIM ÇANTASI

Seyahate çıkarken yanımıza neler almalıyız? İşte bu sorunun önemli cevaplarından birisi belki de en önemlisi ilk yardım çantasıdır.Başımıza gelebilecek yaralanma gibi durumlarda anında müdahale edebileceğimiz ilk yardım çantasını yanımızda bulundurmalı ve yoksa bile temin etmeliyiz.

7)BOYUN YASTIĞI

En güzel kurtarıcılardan birisi olan boyun yastığı ile dilediğimiz yerde uyuyabilir ve rahat bir uyku çekebiliriz.Bu yüzden yanımızda bulundurmamız da fayda olacaktır.Diğer bilinen adı seyahat yastığı olması ise bir tesadüf değil, bunu keşfedenlerin rahatlığını bilmesinden kaynaklıdır.

boyun yastığı

8)İSVİÇRE ÇAKISI

Bilindiği üzere isviçre çakısı pek çok şeyi bünyesinde barındırmaktadır.Çok fonksiyonlu olması itibariyle dilediğimiz gibi kullanabilir ve ihtiyaç anında kullanabiliriz.

9)ISLAK MENDİL

Islak mendili bunaldığımız anlarda veya ihtiyacımız olduğu anlarda kullanabiliriz.Kokusunu ferah olanlardan seçersek, bizleri daha bir rahatlatabilir.Sadece ıslak mendil değil, kuru olanı da oldukça işimize yarayacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *