Türkiye’de en güzel çadır kampı yerleri

0
326
çadır kampı

Çadır kampı farklı ve doğa ile iç içe bir tatil geçirmek isteyenlerin dikkatini çeken keyifli zaman dilimleridir.Yanımıza aldığımız çadırlar ve sevdiklerimiz ile unutulmaz anlar yaşamamız mümkündür.Ülkemizde çadır kampı yapabileceğimiz yerler mevcuttur.Peki ama Türkiye’de en güzel çadır kampı yerleri nerelerdir? Dilerseniz birlikte inceleyip fikir edinelim.

1)KABAK KOYU / FETHİYE / MUĞLA

Sadece kampa ayrılmış bir koy düşünelim.Mavi ve yeşilin buluşması ile son derece muhteşem bir güzelliğin ortasında kamp yapabiliriz.Çadır kampları seçeneği olan Kabak koyunda sakin ve rahatlatıcı bir tatil geçirebiliriz.Kaplan kelebekleri kelebekler vadisi haricinde sadece burada bulunmakta olup, Tubitak sadece Kabak koyunda bulunan endemik bitkilere de rastlamıştır.Güzel bir keşif olabilecek bu imkanı kaçırmayalım.

kabak koyu

2)KAŞ / CAMPİNG / ANTALYA

Akdeniz ‘de çadır kampı denilince akla gelen ilk yer olan Kaş/ camping’de denize sıfır bir çadır kampına dahil olabiliriz.Büyük işletmelerin gürültülü eğlencelerinden sıkılan ve kendisini doğanın kucağına bırakmak isteyenlerin doğru tercihi çadır kamplarıdır.Zeytin ağaçları arasında güzel bir tatil geçirebiliriz.

kas-camping

3)KAZDAĞLARI / HIZIR KAMP /BALIKESİR

Bol bol oksijen alıp, şehrin tantanasından uzaklaşabileceğimiz doğal bir güzelliktir Kazdağları. Yeşilin her tonunu görebileceğimiz ve iyi ki gelmişim diyebileceğimiz bir yerdir.Yaz sezonunda çadırlarını sırtlayan kişiler soluğu burada alırlar ve gerçekten nefes almış olurlar.Beton yığınlarından sıkılan kişiler için biçilmiş kaftandır.

kazdaglari-kamp

4)YEDİGÖLLER MİLLİ PARKI / BOLU

İçerisinde herhangi bir tesis bulunmayan Yedigöller’e giderken çadırımızı da yanımızda götürmemiz gerekmektedir.Çeşit çeşit ağaçların içerisinde mis kokulu bir çadır kampı yapabilir, huzura doyabiliriz.Kendimiz ateş yakamıyoruz ama taştan ateş yakma alanları mevcuttur.İmkanlarımızı kendimiz yarattığımız için çok rağbet görmeyen, keşfedilmemiş çadır kampı alanlarından birisidir.

yedigoller-kamp-alanlari

5)CUNDA ADASI / AYVALIK

Denizi son derece berrak ve temiz olan Cunda Adası’nda güzel zamanlar geçirebiliriz.Hem çadır hem de karavan kampı yapabileceğimiz Cunda Adası, doğal yaşamı sevenleri beklemektedir.Deniz suyunun soğuk olması sıcak havada bizleri rahatlatacak bir durumdur.Yenilenmiş bir hissiyat ile hayatımıza kaldığımız yerden devam edebiliriz.

cunda adası kamp

6) TORKUL GÖLÜ / DÜZCE

Düzce şehir merkezine yaklaşık 30 km uzaklıkta bulunan Torkul Gölü, doğal bir göldür.Tesis imkanı bulunmayan yerde iş başa düşmektedir.Bu kadar güzel bir ortamda bulunmak gibi bir avantaj sağlayacağımız için kendi imkanlarımızı yaratmak gözümüze zor gelmese gerek.Çadırımızı alıp, hemen Torkul Gölü’ne doğru hareket edebiliriz.

torkul gölü

 

7)GİTO YAYLASI/ ÇAMLIHEMŞİN /RİZE

Çamlıhemşin’in ne kadar güzel bir yer olduğunu bilenler bilir.Sadece gidip görmekle bile büyülenebileceğimiz Gito Yaylası’nda bir de çadır kampı yaptığımızı hayal edelim.Etkili ve bir o kadar da güzel bir alanda bulunmanın vermiş olduğu keyif ile tüm negatiflikten sıyrılabilir, kendimizi toparlayabiliriz.

gito yaylası kamp

8)KARAGÖL KAMP ALANI / İZMİR

Türkiye’de en güzel çadır kampı yerleri denilince akla ilk gelen yerlerden bir diğeri de Karagöl kamp alanıdır.Etrafı ormanlar ile çevrili olan bir göl kenarında yapabileceğimiz çadır kampı ile farklı bir deneyime merhaba diyebiliriz.Sadece yaz sezonunda değil, her sezon gidebiliriz.Su ihtiyacımızı giderebileceğimiz bir çeşme mevcuttur. Eşsiz bir çadır kampı deneyimi için doğru tercih olabilir.

karagöl

9)AKTUR CAMPİNG / DATÇA

Orman ve denizin buluşup bir araya gelmesiyle birlikte harika bir çadır kamp alanı sunan Aktur camping ile bol bol oksijen alabiliriz.Datça yolu üzerinde bir koyda bulunan Aktur camping Türkiye’nin en güzel çadır kampı yerleri listesinde yer alması gereken bir yerdir.Yürüyüş yapmak, balık tutmak gibi farklı zaman değerlendirmeleri ile bizleri karşılayan Aktur camping güzel bir tercih olabilir.

aktur

10)ÇuBUCAK ORMAN KAMPI / MARMARİS

Kamp alanı denilince akla ilk gelen yerlerden birisi olan Marmaris, gerek havası gerek suyu ile ülkemizde ki eşsiz yerlerden bir tanesidir.Merkeze ulaşım imkanı oldukça kolay olan Çubucak orman kampı, dinlendirici bir etkiye sahiptir.Su, elektrik ve internet alt yapısı olan kamp alanına günü birlik de gidebiliriz.

Cubucak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *