Türkiye’de keşfedilmeyen koylar

0
391
Türkiye'de keşfedilmeyen koylar

Türkiye’de keşfedilmeyen koylar kaldı mı diyenler için keşfedilmemiş koylardan bahsedeceğiz.Bu koyların sayısı aslında oldukça fazladır.Türkiye yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilen ve edilmesi gereken bir ülkedir.Gerek tarihi dokusu gerek ise mimari yapısı ile son derece zengin bir ülkedir.Karadeniz’den Akdeniz’e Ege’den Güneydoğu Anadolu’ya kadar çeşit çeşit görülmesi gereken yerler barındırmaktadır.

ADRASAN

Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı olan Adrasan koyu, Türkiye’de keşfedilmeyen koylar arasındadır.Masmavi denizi ve yemyeşil ormanları ile dikkat çeken bu koy, sakin ve huzurlu yer arayanlar için idealdır. Açık denize karşı korunaklı bir yer olduğu için balıkçılar açısından da doğru bir seçim olacaktır.Hem kafa dinleyeyim hem de güzel bir koy keşfedeyim diyenler  rotasını Adrasan koyuna çevirmelidir.

koylar

DEĞİRMENBÜKÜ

Değirmenbükü Marmaris’e 25 km mesafede bulunmaktadır.Mavisinin berraklığında huzur bulabileceğimiz bir koy olan Değirmenbükü adeta keşfedilmemiş bir cennettir.Bir çoğumuzun habersiz olduğu bu koy, tekne turları sırasında tesadüfen görülüp, kendine hayran bırakmaktadır.Ulaşımı oldukça kolay olan bu koyu gidilmesi gereken yerler listemize ekleyip en kısa zamanda keşfetmeliyiz.

değirmenbükü koyu

HİSARÖNÜ

Hisarönü Marmaris’in güneybatısında yer almaktadır.Tertemiz bir havaya sahip olan Hisarönü koyu, astım ve kalp hastalarına iyi gelmektedir.Deniz sörfü yapmak isteyenler için de ideal bir yer olan Hisarönü koyu, diğer koy ve plajlara yapılan tekne turu ile diğer koyları keşfetme imkanı da vermektedir.

Suyu çarşaf gibi olan bu koya Marmaris Datça yolu üzerinden ulaşabiliriz.Muhteşem mavisi ve yeşili ile kişileri büyülemeye yeten Hisarönü koyu’nu en kısa zamanda ziyaret etmeliyiz.

Türkiye'de keşfedilmeyen koylar

CENNET KOYU

Cennet koyu, keşfedilmeye başlanan koylar listesine adım atmış olsa da henüz tam anlamıyla keşfedilmiş değildir.Kendimizden pay biçelim.Tatil yeri denilince kaçımızın aklına Cennet koyu gelmektedir? Mavi tura çıkan teknelerin mavisinde büyülendiği Cennet koyu, Göltürkbükü yakınlarındadır.Tabiat ile iç içe tatil yapmak isteyenler Cennet koyu’nu tercih etmelidirler.

Türkiye'de keşfedilmeyen koylar

 

DELİKLİ KOY

Alaçatı’nın gizli cenneti olan Delikli koy, denizin ortasında kalan kıyı ile denizin bütünleştiği noktada bulunan kayanın içerisinde ki delik bu koyun isminin geldiği yerdir.Plajı çakıl taşları ile kaplı olan Delikli koya gitmek için birkaç tepe aşmak gerekmektedir.Ayrıca Delikli koya gidebileceğimiz toplu taşıma aracı mevcut değildir.Bu yüzden şahsi aracımız ile gidebiliriz.Gün geçtikçe adı duyulan bir koy olan Delikli koy, keşfedilmesi gereken koylar arasındadır.

Türkiye'de keşfedilmeyen koylar

DOLUNGAZ KOYU

Kalabalık olmayan ve Türkiye’de keşfedilmeyen koylar arasında yer alan Dolungaz koyu, İzmir Karaburun’da yer almaktadır.Çadır kampı kurup keyifli zamanlar geçirebileceğimiz bu koy, mavinin en güzel tonlarını yansıtmaktadır.

Dalga sesi ile yıldızları seyredebileceğimiz bir yer olan Dolungaz koyu, kalabalıklardan kaçıp, zamanın durduğu bir yerdir.

Türkiye'de keşfedilmeyen koylar

Daha birçok koy bulunan ülkemizde keşfetmediğimiz yerleri zaman geçirmeden keşfetmeli ve bu güzelliklerden kendimizi mahrum bırakmamalıyız.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *