Yeni yıkanmış çamaşır kokusunun daha uzun sürmesi

3
212

Çamaşırlar makineden çıkar ve eşsiz kokusu bir anda evin her yerine yayılır. Derin derin içimize çekeriz bu kokuyu. Fakat kısa süreli bir mutluluktur.Peki yeni yıkanmış çamaşır kokusunun daha uzun sürmesi için neler yapabiliriz yani bu güzel kokuyu nasıl daha kalıcı hale getirebiliriz?

Çamaşır kokusu uzun sürsün istiyorsak öncelikle yumuşatıcı koyma zamanını değiştirebiliriz. Çamaşırları koyarken değil de bitmeye yakın yani son 5 dk kala gibi bir zaman diliminde koyarsak eğer daha etkili olduğunu gözlemleyebiliriz.

Yumuşatıcımızı ekstra konsantre olan bir yumuşatıcı ile değiştirmeyi deneyebiliriz.

Ütü haznesine bir miktar hoş bir koku esansı koymak çamaşırlar üzerinde sanılandan daha fazla etki sağlamaktadır. Yeni yıkanmış o güzel kokunun aynısı olsun istersek yeni yıkanmış çamaşır kokusu adı altında pek çok koku bulabiliriz.

Makinemizin temizliğini ihmal etmemek gerekir. Ayda 1 kere boş çalıştırmak ve deterjan koyulan gözü temizlememiz lazım ki makinenin kendi kokusu çamaşırlarımızın kokusuna baskı gelmesin.

Ve son bir tavsiye giysi dolaplarımızın içerisine marketlerde satılan dolap kokularından asabilir ve ya küçük tül keselere kendimiz kokulu sabun koyabiliriz:)

dolap kokusu

 

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *