Yurtdışı dil okulları hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?

0
221
Yurtdışı dil okulları hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?

Yurtdışı dil okulları hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir? Sorusu oldukça merak edilen ve cevap aranan sorular arasındadır. Yurtdışında dil okulu seçmeye karar verdiğimizde alternatifimizin oldukça fazla olduğunu göreceğiz.Özellikle hemen hemen her bütçeye hitap edecek kadar fazla olması bilmeyenleri şaşırtabilir.

Günümüz şartlarında hem kendimizi geliştirmek hem de iyi bir yere gelmek için dil öğrenmek oldukça önemlidir.Ülkemizde yabancı dil eğitimi veren kurumlar mevcuttur fakat yurtdışında görülen eğitimin daha etkili olduğu gerçeğini değiştirmemektedir.

  • Peki en etkili şekilde öğrenmek için hangi ülkeyi tercih etmeliyiz?

Bunun net bir cevabı yoktur fakat Türklerin çoğunlukta olmadığı yerleri tercih eder ve Türkçe kullanımını aza indirgersek daha kolay öğrenebiliriz.İngiltere, Amerika, Avusturalya, Malta, İrlanda gibi ülkelerden bizim için en verimli hanginin olacağına karar verip, bu doğrultuda seçimlerimizi yapabiliriz.

  • Yurtdışında dil eğitiminin maliyeti yüksek midir?

Yazının başında da belirttiğimiz gibi her bütçeye uygun dil okulu bulabiliriz.Fakat dil okulunun maliyeti ile birlikte ekstra giderlerimiz elbette olacaktır.Bu giderler, bireysel ve sosyal giderler ve konaklama ücretidir.Konaklama ücreti bize bağlı olmamakla birlikte bireysel ve sosyal giderlerimizi minimuma düşürmek elbette bizim elimizdedir.İngiltere çok pahalı gibi tahmin edilir fakat İngiltere’de fiyatı bütçeyi zorlamayacak dil okulları fazlası ile mevcuttur.

  • Ne kadar sürede öğrenilir?

İşte bu durum tamamen kişiye bağlıdır.İstatistiklere göre 12-24 hafta arasında yüzde 35 gibi bir öğrenme gerçekleşmektedir.Fakat, yurtdışını sadece gezi amaçlı kullanıp, kendimizi geliştirmezsek bir faydası olacağını düşünmeyelim.Her sınavda kur atlamaya çalışmalı ve gramer eğitimine ağırlık verilmelidir.Bazı ülkelerde okulla birlikte çalışmaya izin verilemektedir.Ama yurtdışında bir cafede işe gireyim, dilim daha iyi gelişsin mantığı uygulamalı olarak test edilen kişilerce yararlı olmadığı kanaatine varılmıştır.Çünkü orada kendimizi çevreye ve işe değil, dil eğitimine adapte etmeliyiz.

Yurtdışı dil okulları hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?

  • Başvuru nasıl yapılmaktadır?

Eğitim görmek istediğimiz dil okuluna karar verdik.Peki bundan sonra ki aşamalarda ne gerekli?Doğrudan başvurabileceğimiz gibi danışmanlık yapan yerlerden de yardım alabiliriz.Gideceğimiz ülkenin şartlarına göre vize prosedür süreci, okulda ki eğitimin başlangıç tarihi ile başlar.(Vize için yaş ve eğitim,maddi anlamda yeterlilik,göçmenlik risk oranı şartlarına uygun olmamız gerekmektedir.)

Masraf çizelgesi ve konaklama ile birlikte başvuru evrakları hazırlanır.Dil okunun sözleşmesi doldurulup,kayıt ücreti ödenip, uçuş organizasyonları yapılır.

Yurt dışı dil okulları hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?Birlikte inceledik.Artık geriye sadece bu eğitimi istediğimize karar vermek kalıyor.Eğer istiyorsak gerçekten emek verdikten sonra hiçbir çabanın karşılıksız kalmadığını unutmayalım.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *